Polityka obronna

MSPO 2022 oficjalnie otwarte

Wystąpienie ministra obrony Mariusza Błaszczaka
Fot. Mateusz Mitkow/Defence24

W obecnym roku odbywa się kolejna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która jest organizowana na terenie Targów Kielce. Wydarzenie rozpoczęło się wraz z dniem 6 września i będzie trwać do 9 września. To 30. już odsłona Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W wydarzeniu biorą udział firmy zarówno z polskiego przemysłu obronnego, jak i wystawcy za granicy m.in. z USA, Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Izraela. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce zgromadził aż 613 wystawców.

Tegoroczne targi charakteryzują się sporym zainteresowaniem, gdyż bierze w nich udział rekordowa liczba wystawców. Podczas imprezy ponad 600 firm związanych z przemysłem obronnym prezentuje m.in. sprzęt Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych. Nie brakuje więc czołgów, modułowych pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, zestawów artyleryjskich i rakietowych. Obecne są także firmy prezentujące technologie powietrzne takie jak śmigłowce bojowe, bezzałogowe statki powietrzne oraz rozwiązania związane z marynarką wojenną.

Czytaj też

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.