Technologie

MSPO 2022: Walka elektroniczna i zasobniki dla F-16 z Turcji

Fot. Piotr Miedziński/Defence24

Podczas targów MSPO swoją ofertę prezentuje wiele przedsiębiorstw z Turcji, która w tym roku jest krajem wiodącymwystawy. Jedną z firm jest turecki Aselsan, który zajmuje się rozwojem i produkcją zaawansowanych produktów wojskowych dla sił powietrznych, lądowych i morskich z obszaru elektroniki obronnej, a zwłaszcza technologiami komunikacyjnymi i informacyjnymi oraz radarami i bronią elektroniczną.

Aselsan jest największym tureckim przedsiębiorstwem w dziedzinie elektroniki obronnej, którego portfolio produktów obejmuje wyroby komunikacyjne i informacyjne, radary i broń elektroniczną, elektrooptykę, awionikę, systemy bezzałogowe, systemy lądowe, morskie i uzbrojenia, systemy obrony powietrznej i rakietowe, dowodzenie, transport, bezpieczeństwo, ruch uliczny, automatykę i systemy medyczne.

Tureckie stoisko Aselsan zaprezentowało podczas MSPO 2022 kilka ciekawych produktów. Jednym z nich jest moździerz kalibru 81 mm ALKAR (Mortar Weapon System), który jest nowoczesnym zintegrowanym systemem w wieżyczce, z automatycznym ustawianiem lufy. Moździerz posiada minimalny zasięg 100 m, a maksymalny 6400 m. Odstęp pomiędzy kolejnymi wystrzałami wynosi 10 sekund. System wieżowy może być zintegrowany z pojazdami gąsienicowymi, pojazdami kołowymi i platformami stacjonarnymi. ALKAR 81 posiada mechanizm odrzutu redukujący siłę przenoszoną podczas strzełu co zwiększa różnorodność platform, z którymi może być zintegrowany.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.