Reklama

Strona główna

Okręt podwodny Scorpène na MSPO

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

W czasie wystawy MSPO w Kielcach francuski koncern stoczniowy DCNS wystawił model-przekrój okrętu podwodnego Scorpène, jednak najwięcej uwagi poświęca się przenoszonym przez tą jednostkę rakietom manewrującym.

Francuska ekspozycja nie jest jednak poświęcona tylko samemu okrętowi oraz przydatności Scorpènów dla Marynarki Wojennej, ale przede wszystkim ich roli w strategicznym systemie odstraszania naszego kraju.

Francuski koncern stoczniowy DCNS proponuje bowiem dla sił zbrojnych okręt podwodny wraz z możliwością kupienia „w pakiecie” rakiet manewrujących dalekiego zasięgu (około 1000 km). Dlatego hasłem wiodącym ekspozycji DCNS na MSPO jest „Broń odstraszania dla Polski”.

Inną ważną częścią francuskiej oferty, o której mówi się w Kielcach jest możliwość budowania okrętów podwodnych w Polsce, przez co nasz kraj uzyska praktycznie całkowitą niezależność: zarówno podczas eksploatacji jak i remontów tych jednostek pływających.

Całościowy charakter propozycji DCNS dla Polski podkreślała obecność na stoisku koncernu przedstawicieli firm i organizacji zaangażowanych w ofertę budowy okrętów podwodnych: Stoczni Nauta, DGA (Dyrekcji Uzbrojenia francuskiego MON) oraz MBDA.

Fot. Defence24.pl

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama