Wiadomości

Ruszają targi MSPO 2022 w Kielcach

Czołg Abrams z atrapą systemu ochrony aktywnej Trophy
Fot. M.Mitkow\Defence24

Ruszyła tegoroczna, 30. już odsłona Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W wydarzeniu biorą udział firmy zarówno z polskiego przemysłu obronnego, jak i wystawcy zza granicy m.in. z USA, Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Izraela. Impreza z pewnością zapisze się w historii Salonu, gdyż swój udział w nim bierze aż 613 wystawców.

W obecnym roku odbywa się kolejna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która jest organizowana na terenie Targów Kielce. Wydarzenie rozpoczyna się wraz z dniem 6 września i będzie trwać do 9 września, natomiast dzień otwarty zaplanowano na sobotę 10 września. W tym roku impreza odbywa się w cieniu rosyjskiej agresji, która ma miejsce na terenach Ukrainy od lutego br., dlatego na każdym kroku podkreśla się istotność możliwości obronnych. Honorowy Patronat nad targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Tegoroczne targi charakteryzują się sporym zainteresowaniem, gdyż bierze w nich udział rekordowa liczba wystawców. Podczas imprezy ponad 600 firm związanych z przemysłem obronnym prezentować będzie m.in. sprzęt wojsk pancernych i zmechanizowanych, nie zabraknie także czołgów, modułowych pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, zestawów artyleryjskich i rakietowych. Obecne są także firmy prezentujące technologie powietrzne takie jak śmigłowce bojowe, bezzałogowe statki powietrzne oraz rozwiązania wojskowe związane z marynarką wojenną.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.