Przemysł obronny

Piorun, APR i Serwal. Amunicyjno-rakietowa ofensywa Mesko w Kielcach

Fot. Adam Świerkowski/Defence24

Podczas MSPO 2022 należąca do PGZ spółka Mesko S.A. prezentuje całą paletę swoich produktów. Szczególną uwagę zwracają zestaw przeciwlotniczy Piorun, używany z powodzeniem bojowo na Ukrainie, zamówiony też przez USA i Estonię, a także Amunicja Precyzyjnego Rażenia APR 155 do haubic Krab (i innych dział zgodnych ze standardem NATO) oraz czołgowy pocisk podkalibrowy Serwal, w kalibrze 125 mm. Oba produkty wystawiono do nagrody Defender.

W tym roku na MSPO 2022 Mesko poświęca szczególną uwagę Amunicji Precyzyjnego Rażenia, kierowanej na odbity promień lasera. System APR 155, przeznaczony do haubic Krab i wszystkich innych systemów artyleryjskich zgodnych ze standardem NATO może zwalczać cele na dystansie do 20 km. Jego zaletą jest możliwość korzystania z dowolnego systemu podświetlania zgodnego ze STANAG 3733, a więc zarówno podświetlaczy polskich, jak i tych z państw sojuszniczych.

APR 155 może więc służyć do zwalczania:

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.