Reklama

Strona główna

MSPO 2017: Zintegrowane systemy i drony Grupy WB [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Grupa WB podczas targów MSPO 2017 przedstawiła zintegrowane systemy będące efektem połączenia produktów poszczególnych spółek wchodzących w jej skład. „Jest to pokazanie postępującej integracji naszej grupy” - powiedział Defence24.pl TV Adam Bartosiewicz, wiceprezes zarządu WB Electronics.

Adam Bartosiewicz zwrócił szczególną uwagę na systemy łączności będące "specjalnością" Grupy WB, które stanowią platformę dla zintegrowanych systemów dowodzenia. Jednym z podobnych rozwiązań jest rozwinięty system Topaz, używany na szeroką skalę w polskich Wojskach Lądowych. Spółka zaprezentowała również między innymi zintegrowane systemy rozpoznania (ich sensorami są platformy latające Grupy WB), oraz kontroli dostępu.

Odwiedzający targi mogli zobaczyć również system Stokrotka, będący efektem współpracy przemysłu polskiego i ukraińskiego i wykorzystujący niekierowane rakiety, mogące służyć do zwalczania dronów. Firma współpracuje także z Hutą Stalowa Wola, której WB Electronics jest podwykonawcą w programach artyleryjskich Regina czy Rak, znajdujących się w produkcji seryjnej.

Spółka uczestniczy także w realizowanym wspólnie z HSW projekcie bezzałogowej wieży do KTO ROSOMAK, nad którą trwają obecnie prace. Jest ona przewidziana także do użycia na BWP Borsuk.

Najnowsze tematy, nad którymi pracujemy i w których udaje nam się odnosić pierwsze sukcesy na rynku międzynarodowym to oczywiście są bojowe systemy bezzałogowe, czyli amunicja krążąca, znana na polskim rynku podchodzimy WARMATE. (...) Podchodzimy do tego produktu jako pewnej części składowej dużo większych systemów, które będziemy chcieli zintegrować z użyciem innych produktów, czyli choćby systemów FlyEye.

Adam Bartosiewicz, Wiceprezes Zarządu WB Electronics

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama