Strona główna

MSPO 2017: Otwarcie stoiska Lockheed Martin. Black Hawki i wsparcie dla weteranów

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Lockheed Martin uroczyście zainaugurował swoje stoisko podczas targów MSPO w Kielcach. Oprócz produktów, wśród których znajduje się najbardziej zaawansowany sprzęt wojskowy, taki jak myśliwce F-35, rakiety manewrujące JASSM czy śmigłowce Black Hawk, amerykański koncern zwrócił także uwagę na wsparcie jakiego udziela polskim weteranom. 

Podczas uroczystego otwarcia stoiska Lockheed Martin na targach MSPO 2017 w Kielcach swoje przemówienie wygłosił w imieniu amerykańskiego koncernu Robert Orzyłowski, którzy zwrócił uwagę na znaczenie tego wydarzenia w naszym regionie Europy. 

Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w targach, które konsekwentnie zdobywają status najważniejszego salonu przemysłu zbrojeniowego w tej części Europy. W naszej działalności szczególną wagę przywiązujemy do kwestii odpowiedzialności społecznej i wszędzie tam gdzie działamy wspieramy inicjatywy społeczne.

Robert Orzyłowski Country Executive Poland, Lockheed Martin Global Inc.

Ważnym elementem działań amerykańskiego koncernu w Polsce jest wsparcie dla weteranów, którzy zostali ranni w misjach zagranicznych. W związku z tym w inauguracji wziął udział także Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Dla weteranów skupionych w Stowarzyszeniu współpraca z firmą Lockheed Martin jest wielkim honorem. Jesteśmy wdzięczni, że firma ta wspiera nas już od kilku lat w przedsięwzięciach na rzecz poprawy zdrowia poprzez dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla żołnierzy i ich rodzin. To jest przykład dobrego działania biznesu.

St. chor. szt. w st. spocz. Tomasz Kloc, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju

Tomasz Kloc zwrócił w swoim przemówieniu uwagę na śmigłowiec Black Hawk produkowane przez należące do Lockheed Martina zakłady PZL Mielec, z którym polscy żołnierze mieli już okazję spotkać się na polu walki. 

Cieszę się, że mogę być na stoisku, na którym eksponowany jest śmigłowiec Black Hawk, który wiele razy ratował życie naszych żołnierzy na polu walki w Iraku i Afganistanie. Także i ja będąc rannym zostałem ewakuowany przez Black Hawka.

St. chor. szt. w st. spocz. Tomasz Kloc, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju

W Kielcach można zobaczyć dwa śmigłowce Black Hawk Lockheed Martina. Jeden należący do US Army, oraz wielozadaniowy S70i wyprodukowany w zakładach PZL Mielec.

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze