Strona główna

Macierewicz na MSPO: "Musimy się spieszyć" [Defence24.pl TV]

”Zagrożenia wobec Polski i całej flanki wschodniej narastają, dlatego też musimy się spieszyć” - mówił w Kielcach szef MON, w pierwszym dniu targów MSPO, podczas briefingu prasowego na stanowisku Wojsk Obrony Terytorialnej. Minister podkreślał wagę współpracy międzynarodowej z Koreą Południową i Ukrainą, a także akcentował rolę wojsk cybernetycznych we współczesnej doktrynie obronnej.

Dostawcy z Korei Południowej reprezentują na tych targach państwo wiodące. Ich przemysł znakomicie współpracuje z przemysłem polskim, czego najlepszym przykładem są armatohaubice Krab, których pierwszy dywizjon został właśnie miesiąc temu oddany Wojsku Polskiemu. Haubic tych będziemy potrzebowali nieporównywalnie więcej niż dotychczas sądziliśmy.

szef MON Antoni Macierewicz

 

 

Powołana została spółka QBITT, która integruje, koordynuje działania wszystkich spółek wchodzących w skład PGZ związanych z działalnością w cyberprzestrzeni. Będzie to integrator wysiłku walki i obrony w cyberprzestrzeni. Szczyt NATO podjął decyzję o tym, ze cybeprzestrzeń jest obszarem działalności militarnej, jest obszarem na którym musimy być zdolni do skutecznej obrony w każdym momencie. By to zrealizować, trzeba zintegrować wysiłek naszego przemysłu. Taka będzie właśnie rola spółki QBITT, która w oparciu podlegający odpowiedzialności MON Exatel będzie zdolna dostarczać produkty, gwarantujące nam bezpieczeństwo cybernetyczne.

szef MON Antoni Macierewicz

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze