Strona główna

XX MSPO - Sergei Sikorsky w Kielcach

Sergei Sikorsky w towarzystwie pilotów testowych PZL Mielec w czasie konferencji - fot. Łukasz Pacholski
Sergei Sikorsky w towarzystwie pilotów testowych PZL Mielec w czasie konferencji - fot. Łukasz Pacholski

4 września br. MSPO gościło syna legendarnego twórcy śmigłowców Igora Sikorsky'ego, Sergei'a. Spotkanie było okazją do prezentacji firmy Sikorsky Aircraft Co. oraz nowych informacji dotyczących Polski.Najstarszy syn nieżyjącego już Igora, jest od kilku lat jest na emeryturze, przedstawił sylwetkę i dorobek swojego ojca. W kolejnej części konferencji przedstawiciele firmy omówili zalety wielozadaniowego śmigłowca transportowego rodziny S-70 Black Hawk oraz przedstawili informacje dotyczące projektu S-97 Raider. Maszyna ta ma stać się kolejną przełomową konstrukcją wśród wiropłatów wojskowych.

Dodatkowo, istotną informacją, było także przekazanie i potwierdzenie zainteresowania śmigłowcem S-70i Black Hawk służb porządku publicznego w Polsce. Nieoficjalnie mówi się o zapotrzebowaniu na około sześć-osiem sztuk, tylko dla polskiej Policji.

(ŁP)
Źródło:
MSPO
/ MSPO Defence24

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.