Strona główna

XX MSPO - propozycja wozu rozpoznawczego Grupy WB

Żubr w roli nosiciela bezpilotowych samolotów rozpoznawczych FlyEye - fot. Łukasz Pacholski
Żubr w roli nosiciela bezpilotowych samolotów rozpoznawczych FlyEye - fot. Łukasz Pacholski

Poza gotowym i zaprezentowanym na portalu Defence24.pl wczoraj pojazdem rozpoznawczym dla artylerii, Grupa WB przybyła do Kielc z jeszcze jedną ofertą.Podobnie jak pierwszy, jest przeznaczony (w pierwszej kolejności) dla pododdziałów artylerii. Różni się jednak wyposażeniem - jest nosicielem sekcji bezzałogowych samolotów rozpoznania artyleryjskiego. Dzięki temu może zapewnić szersze spektrum rozpoznania, którego wyniki mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym do pododdziałów artylerii wyposażonych w system kierowania ogniem Topaz.

W ramach propozycji wykorzystano podwozie AMZ Kutno Żubr, Grupa WB oferuje zintegrowanie z nim lekkich bezałogowych samolotów rozpoznawczych FlyEye oraz kompleksu sterowania, kontroli, wymiany danych i analizy, pokładowy system łączności wewnętrznej FONET wpięty z radiostacjami UKF RRC-9311AP, zestaw kierowania ogniem Topaz w zakresie podsystemu rozpoznania. Dodatkowo w jego wnętrzu umieszczono dwa stanowiska robocze oraz przestrzeń do przewozu złożonych FlyEye. Jego wykorzystanie zwiększyłoby możliwości pojazdu rozpoznania artyleryjskiego.

(ŁP)
Źródło:
MSPO
/ MSPO Defence24

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.