Strona główna

XX MSPO - Nahełmowy system celowniczy Orion rodem z ITWL

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych przedstawia na tegorocznym MSPO nahełmowy system celowniczy Orion - element wyposażenia, który jest dedykowany dla załóg wojskowych statków powietrznych.Orion jest nowym elementem istniejącego i wdrożonego do eksploatacji zintegrowanego systemu awionicznego, zastosowanego w wielozadaniowych śmigłowcach PZL Świdnik W-3PL Głuszec. Co ważne, wszystkie główne komponenty są produkcji krajowej.

Orion jest przeznaczony do wspomagania pilotów w zadaniach dotyczących naprowadzania pokładowych środków ogniowych oraz wyświetlania parametrów celowniczo-pilotażowych w każdej porze doby. Funkcje te mogą być prowadzone w trybie samodzielnym oraz we współpracy z pokładową głowicą elektrooptyczną.

Kompletny zestaw składa się z pokładowego komputera graficznego, który przekazuje dane do zainstalowanego na hełmie lotniczym THL-6NSC/P dzienno-nocnego wyświetlacza nahełmowego. Dodatkowo, w czasie lotów nocnych, można dołączyć zestaw gogli noktowizyjnych.

Orion jest nominowany do tegorocznej nagrody Defender.

(ŁP)
Źródło:
MSPO
/ MSPO Defence24

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.