Strona główna

Wypadek na poligonie. Załoga czołgu T-72M1 w szpitalu

Fot. 21. BSP, http://21bsp.wp.mil.pl/
Fot. 21. BSP, http://21bsp.wp.mil.pl/

Podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie poszkodowana została załoga czołgu T-72M1 należącego do 1. batalionu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W wyniku zdarzenia, którego przyczyny nie są na razie znane trzech żołnierzy zostało odwiezionych do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Jak poinformował Defence24 oficer prasowy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich podczas szkolenia ogniowego, które miało miejsce na poligonie w Nowej Dębie w dniu 17 maja br. w godzinach południowych dowódca utracił kontakt z załogą czołgu T-72M1 wchodzącego w skład 1. batalionu 21. BSP. Gdy na miejsce dotarli inni uczestnicy szkolenia okazało się, że trzech członków jego załogi potrzebuje pomocy medycznej, która zostało udzielona na miejscu. Następnie dwóch żołnierzy odwieziono do szpitala w Nowej Dębie, a jednego do Rzeszowa. Stan czołgistów hospitalizowanych w pobliżu poligonu jest dobry i mają oni wkrótce opuścić szpital. Żołnierz, który trafił do szpitala w Rzeszowie był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej ale został z niej już wybudzony. Jego stan jest stabilny. Rodziny zostały poinformowane o wypadku. 

Przyczyny zdarzenia nie są na razie znane i bada je Żandarmeria Wojskowa oraz komisja powołana przez dowódcę jednostki. Rzecznik 21. BSP podkreśla, że z pewnością nie doszło do żadnego rodzaju wybuchu wewnątrz czołgu, a poszkodowani żołnierze nie mieli widocznych obrażeń ciała.  

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze