Reklama

Strona główna

Works 11 z ofertą dla sił Obrony Terytorialnej [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Mamy szeroką ofertę przeznaczoną dla wojsk Obrony Terytorialnej, która będzie wykorzystywała sprzęt doskonale znany w Wojsku Polskim od lat, wyposażony w nowego rodzaju amunicję i celowniki - mówił w rozmowie z Defence24.pl Michał Lubiński Prezes Zarządu Works 11, podczas tegorocznej edycji targów w Kielcach. 

Propozycje Works 11 dla wojsk Obrony Terytorialnej to amunicja dedykowana do ciężkich granatników SPG-9 oraz granatników przeciwpancernych RPG-7. Jak podkreślał Michał Lubiński, jest to amunicja o zwiększonym rykoszetowaniu i donośności. Co więcej, dla wojsk OT firma proponuje również najnowszy produkt, czyli amunicję termobaryczną, której siłę obalającą stanowi różnica ciśnień.

Służbom porządku publicznego firma Works 11 proponuje szeroką ofertę, przeznaczoną przede wszystkim dla policji i służby więziennej. Jest to mianowicie amunicja nieraniąca 40x46, która - jak podkreśla przedstawiciel firmy - z powodzeniem wykorzystywana jest w Kanadzie czy USA. 

Czytaj więcej: Nowy Serwis Specjalny MSPO.Defence24.pl - Informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zapraszamy!

Jak podkreślał Michał Lubiński, firma zaprezentowała podczas MSPO różnego rodzaju sprzęt i uzbrojenie, w tym karabin szybkostrzelny M3D - najnowsza wersja karabinu lotniczego, przeznaczonego do użytkowania przez wojska specjalne i lądowe. Na stoisku Works 11 można było również zobaczyć Minigun M134, czyli produkt dostarczany wcześniej do śmigłowców i wojsk specjalnych. W ofercie firmy znajduje się również "natowski" moździerz ANTOS 60 mm. 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama