Strona główna

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne na MSPO 2016 [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne zaprezentowały podczas tegorocznych MSPO filtr oczyszczania wody FPW-2 oraz kontener siłowni. Obydwa produkty omawiają w rozmowie z Defence24.pl Zbigniew Pacocha, kierownik działu handlowego wojskowego oraz Paulina Kalbarczyk, kierownik działu marketingu. 

Filtr oczyszczania wody FPW-2 to następca konstrukcyjny innego wyrobu Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych, czyli filtra do oczyszczania wody w zabudowie kontenerowej. W zaprezentowanym na MSPO produkcie filtrowanie wody odbywa się w maksymalnym tempie dwóch metrów sześciennych na godzinę. FPW-2 pozwala na oczyszczanie wody z wszelkich zanieczyszczeń organicznych oraz skażeń celowych. 

Konstrukcja może mieć zastosowanie zarówno wojskowe, jak i cywilne (powodzie, skażenia wód gruntowych). Urządzenie, jak mówi Zbigniew Pacocha, jest w pełni mobilne i nie potrzebuje dodatkowych dźwigów do transportu. Niezbędny jest do tego jedynie samochód ciężarowy z odpowiednim zaczepem do holowania.  

Czytaj też: Serwis Specjalny Defence24 MSPO 2016 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne zaprezentowały również podczas MSPO kontener siłowni. Jest to nowy wyrób skierowany na rynek wojskowy i cywilny. Sprzęt może być zamieszczony zarówno w 20-stopowym, jak i w 40-stopowym kontenerze, wyposażenie dobiera się indywidualnie do potrzeb klienta.

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze