Strona główna

Uroczyste otwarcie MSPO w Targach Kielce

Fot. MSPO
Fot. MSPO

- To niebywała radość widzenia, jak inicjatywa organizatorów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w  Kielcach wyrosła na ważne, istotne, kluczowe dla Polski wydarzenie na świecie – mówił podczas uroczystości otwarcia MSPO w Targach Kielce Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, przypominając swój udział w tworzeniu targów sprzed 25 lat – Salon w Kielcach ma dla mnie szczególne znaczenie… Tak toczy się historia Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuję organizatorom za wspaniały Salon Obronny, za wszystko czym Polska dzięki waszemu wysiłkowi może si poszczycić.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce zgromadził 614 wystawców z 30 krajów. W sercu dawnego Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego rolę dla gospodarczego rozwoju kraju w swoim przemówieniu na uroczystości otwarcia podkreślała Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski, zgromadzony został potencjał aż 320 polskich przedsiębiorstw, w tym Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Na wystawie zobaczyć można nowoczesne technologie, uzbrojenie, systemy obrony dedykowane armii, a także Obronie Terytorialnej. Polska armia demonstruje swój sprzęt na Wystawie Sił Zbrojnych

Rolę MSPO w procesie modernizacji podkreślał nie tylko minister Obrony Narodowej ale także Minister Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W imieniu Zwierzchnika sił Zbrojnych RP pogratulował organizatorom inicjatywy (MSPO), która tak dobrze promuje Polskę i jej gospodarkę na świecie. W liście Prezydent RP zapowiedział swoją wizytę w czwartym dniu targów (9 września).

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze