Strona główna

Umowa na modernizację symulatora śmigłowca W-3 Sokół

Fot. iu.wp.mil.pl
Fot. iu.wp.mil.pl

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z przedsiębiorstwem ETC-PZL Aerospace Industries, zgodnie z którą w latach 2016-2017 zmodernizowany zostanie symulator lotu śmigłowca W-3 Sokół.

Inspektorat Uzbrojenia podpisał w dniu 2 września 2016 r. umowę ze spółką ETC-PZL Aerospace Industries, w myśl której w latach 2016-2017 przeprowadzony zostanie proces modernizacji symulatora śmigłowca W-3 Sokół "Klaudia".

Symulator Klaudia pochodzi z lat 90. minionego wieku, służył do szkolenia pilotów Sokołów wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, obecnie osiągnął już docelową normę eksploatacji, a jednocześnie stał się przestarzały w związku z postępami technologii komputerowej.

W związku z koniecznością zasymulowania nowych funkcjonalności i chęcią utrzymania możliwości dalszej eksploatacji symulatora, podjęto decyzję o jego modernizacji. Wymieniony zostanie całkowicie system komputerowy, głębokiej modyfikacji zostaną poddane inne systemy symulatora. Poszerzona zostanie baza danych terenowych, pojawią się funkcje pozwalające na szkolenie - oprócz pilotów - personelu naziemnego odpowiedzialnego za współdziałanie szwadronów kawalerii ze śmigłowcami.

Symulator śmigłowca W-3 Sokół to jeden z głównych elementów bazy szkoleniowej 7. dywizjonu lotniczego z Nowego Glinnika, którego zasadniczym uzbrojeniem są śmigłowce W-3 różnych wersji i przeznaczenia.

Fot. iu.wp.mil.pl

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze