Strona główna

Szef Inspektoratu Wsparcia SZ: MSPO to dla wojska okazja do zaprezentowania sprzętu i dialogu z przemysłem [SKANER Defence24]

Celem wystawy Sił Zbrojnych na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego jest przybliżenie tego, czym wojsko już dysponuje. Jest to też istotne forum wymiany informacji z przemysłem i rozmowy o tym, jakie są walory i oczekiwania wobec sprzętu bojowego – powiedział w programie SKANER Defence24 szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski.

Jak powiedział generał, celem wystawy Sił Zbrojnych na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego jest przybliżenie tego, czym wojsko już dysponuje i jakie są efekty współpracy z krajowym i zagranicznym przemysłem obronnym.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 

Prezentujemy ok. 150 jednostek sprzętu różnych typów. Prawie 800 żołnierzy uczestniczy w tym przedsięwzięciu, pokazując i omawiając to, czym dysponują, zaznajamiając wszystkich gości wystawowych z naszymi zadaniami, wykorzystaniem sprzętu, spostrzeżeniami, co jest istotne dla naszych kolegów z przemysłu, jakie są walory, jakie są oczekiwania w stosunku do sprzętu bojowego, który wprowadzamy do sił zbrojnych. Jest to dosyć istotne forum wymiany informacji zarówno wojsko-przemysł, jak i również okazja do tego, żeby gościom z zewnątrz pokazać, w jaki sposób pieniądze podatników są wykorzystywane na cele obronności.

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski

W tym roku, w związku z jubileuszem 25-lecia MSPO, organizatorzy po raz pierwszy zapraszają na dni otwarte, które odbędą się w sobotę i niedzielę. Wstęp będzie bezpłatny. W programie jest wystawa Sił Zbrojnych RP, pokazy walki wręcz i samoobrony oraz tresury psów policyjnych.

Jak powiedział w programie SKANER Defence24 gen. Łukowski, dni otwarte to element wychowania patriotycznego oraz możliwość zaprezentowania w jaki sposób wojsko i MON wydają pieniądze, by budować potencjał obronny.

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze