Strona główna

Polski symulator HMMWV [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Podczas kieleckich targów MSPO spółka Autocomp Management zaprezentowała stanowisko strzelca samochodu terenowego HMMWV przygotowane wraz z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia. Symulator jest przystosowany do ćwiczeń całej załogi. 

"Samochód przystosowany jest jako symulator do transportu całej załogi. do działań w ramach patrolu - pojedynczego lub w grupie" - powiedział Roman Haberek, dyrektor zarządzający Autocomp Management Sp. z o.o.

Samochód jest zintegrowany z systemem Śnieżnik. Wykorzystanie symulatora pozwala na przećwiczenie akcji w najtrudniejszych warunkach, w ciągu dnia lub w nocy, z wykorzystaniem noktowizji i termowizji. Do dyspozycji dowódcy wozu pozostaje tablet z mapą terenu i GPS, a także bezprzewodowe środki łączności.

- "Kierunki rozwoju zmierzają do zbudowania sprzętu, który jest w największej mierze odpowiednikiem tego, co żołnierze spotkają na rzeczywistym polu walki. (...) To musi być sprzęt profesjonalny zapewniający pozytywny trening." - podkreśla Roman Haberek, Dyrektor Zarządzający Autocomp Management Sp. z o.

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze