Ochrona przed wykryciem i atakiem. Lubawa na MSPO [Defence24.pl TV]

25 września 2017, 17:05
Lubawa

Wyroby które tutaj przedstawiamy dotyczą sfer ochrony i bezpieczeństwa użytkowników - mówił w rozmowie z Defence24.pl TV Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A. podczas tegorocznych targów MSPO w Kielcach. 

W ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Grupa Lubawa prezentowała szeroką ofertę produktów na rzecz czynnego i biernego maskowania oraz indywidualnej i zbiorowej ochrony żołnierzy. Obok modułowych i lekkich kamizelek kuloodpornych czy środków kamuflażu statycznego i mobilnego dla pojazdów wojskowych, jak i systemu IMMA łączącego osłonę pancerną i wielospektralny kamuflaż pokazano innowacyjny, składany hangar. Pomieszczenie, o wymiarach 50 x 20 m ośmiu ludzi jest w stanie zbudować w ciągu jednej doby, bez korzystania z ciężkiego sprzętu.

Jego wewnętrzna podpinka jest zarazem systemem maskowania wielozakresowego. Obiekty znajdujące się w tym hangarze są niewykrywalne dla radarów i dla kamer termowizyjnych.

Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Z kolei wśród kamizelek kuloodpornych wyróżniał się system Reccon, dostarczany Wojskom Specjalnym. Mocno wyeksponowana na kieleckim stoisku Lubawy była także sekcja ochrony morskiej, gdzie można było zobaczyć m. in. łodzie rozpoznawcze małe oraz tratwy ratunkowe.

To jest coś co produkujemy w naszych zakładach. To jest coś, co współtworzyliśmy z polską nauką - chociażby z Akademią Morską w Gdyni.

Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Grupa demonstrowała też szeroką gamę namiotów dla różnych rodzajów wojsk oraz środki ochrony indywidualnej - takie jak odzież przeciwchemiczna. Zaprezentowała też zestaw zbiorników do śmigłowca Mi-24, opracowany przez Lubawę wspólnie z WZL nr 1 S.A.

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Esteban
wtorek, 25 czerwca 2019, 12:07

Te hangary, powinny zostać kupione w dużej ilości, a ich składanie i rozkładanie powinno być elementem zajęć w szkołach średnich. Oprócz tego Lubawa powinna zająć się opracowaniem pozorowanych celów, które zwiodą środki rozpoznania optycznego, radarowego i termowizyjnego, dla samolotów, wyrzutni rakiet i radarów. I kupić to po cichu, z budżetu innego ministerstwa, może być nawet Min. Kultury.

turtle
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:14

Taaa. Kamizelka Reccon dostarczana Wojskom Specjalnym. Coś nie widać żeby w nich chodzili. Chyba jednak wolą za własne pieniądze kupić wyroby renomowanych firm, które na prawdę spełniają wymagania żołnierzy WS

Andrzej Kmicic
piątek, 17 maja 2019, 15:09

Świetne produkty potrafią robić nasi, ale już widzę jak decydenci z armii biegną na wyprzódki po zakupy. Już to widzę.

Gort
niedziela, 31 marca 2019, 12:19

Systemy kamuflażu są bardzo ważne. Zwłaszcza, gdy chodzi o ukrycie przed dronami rozpoznania artyleryjskiego. Nie ma co kombinować trzeba kupować hangar po hangarze, kamuflaż na Rosomaki i na leopardy a5 to priorytet

Derff
piątek, 8 marca 2019, 22:35

Moim marzeniem jest by wszystkie Rosomaki, Borsuki, Leopardy,Kraby miały kamuflaż wielospektralny. Dzisiejsze starcia to namierzanie dronami a potem ostrzał z Gradów. Dobry kamuflaż jest tańszy od sprzetuti życia żołnierzy. Ekonomia wojny wygryway bohatersko to można wygrać jedynie bitwy.