Reklama
Reklama

Ochrona przed wykryciem i atakiem. Lubawa na MSPO [Defence24.pl TV]

25 września 2017, 17:05
Lubawa

Wyroby które tutaj przedstawiamy dotyczą sfer ochrony i bezpieczeństwa użytkowników - mówił w rozmowie z Defence24.pl TV Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A. podczas tegorocznych targów MSPO w Kielcach. 

W ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Grupa Lubawa prezentowała szeroką ofertę produktów na rzecz czynnego i biernego maskowania oraz indywidualnej i zbiorowej ochrony żołnierzy. Obok modułowych i lekkich kamizelek kuloodpornych czy środków kamuflażu statycznego i mobilnego dla pojazdów wojskowych, jak i systemu IMMA łączącego osłonę pancerną i wielospektralny kamuflaż pokazano innowacyjny, składany hangar. Pomieszczenie, o wymiarach 50 x 20 m ośmiu ludzi jest w stanie zbudować w ciągu jednej doby, bez korzystania z ciężkiego sprzętu.

Jego wewnętrzna podpinka jest zarazem systemem maskowania wielozakresowego. Obiekty znajdujące się w tym hangarze są niewykrywalne dla radarów i dla kamer termowizyjnych.

Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Z kolei wśród kamizelek kuloodpornych wyróżniał się system Reccon, dostarczany Wojskom Specjalnym. Mocno wyeksponowana na kieleckim stoisku Lubawy była także sekcja ochrony morskiej, gdzie można było zobaczyć m. in. łodzie rozpoznawcze małe oraz tratwy ratunkowe.

To jest coś co produkujemy w naszych zakładach. To jest coś, co współtworzyliśmy z polską nauką - chociażby z Akademią Morską w Gdyni.

Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Grupa demonstrowała też szeroką gamę namiotów dla różnych rodzajów wojsk oraz środki ochrony indywidualnej - takie jak odzież przeciwchemiczna. Zaprezentowała też zestaw zbiorników do śmigłowca Mi-24, opracowany przez Lubawę wspólnie z WZL nr 1 S.A.

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
tak tylko...
poniedziałek, 25 września 2017, 18:24

Zapewne pod poniższym artykułem pojawi się wiele wpisów całkowicie negujących pomysł i produkt. Piszę to w "ciemno", kiedy nie ma jeszcze żadnego komentarza, ale wiem że tak będzie. To obraz wojny jaką od lat toczymy z Rosją, której nikt nie chce zauważyć. Totalna krytyka wszystkiego co robimy w Polsce, to zasadniczy cel rosyjskiej propagandy. Wmówić Polakom, iż są nieudacznikami rządzonymi przez nieudaczników. Rzeczywistość wokół nas jest jednak zupełnie odmienna od tego co chcą nam wmówić Rosjanie, to oni są nieudacznikami, brudasami, leniami nie potrafiącymi zadbać nawet o własne obejście nie mówiąc o wyglądzie i infrastrukturze własnych miast i wsi.