Reklama

Strona główna

Nawigacja Honeywell w Wojsku Polskim [Defence24.pl TV]

Na tegorocznych targach MSPO swoje stanowisko zaprezentowała firma Honeywell. W czasie wydarzenia organizowanego w Kielcach doszło do podpisania umowy pomiędzy tą spółką a WZE S.A., dotyczącej między innymi produkcji elementów mechanicznych do Innertial Navigation Unit wykorzystywanych w systemach nawigacyjnych TALIN 3000/5000. Elementy systemu TALIN są używane w polskich pojazdach bojowych.

"Jest to kolejny krok naszej współpracy przemysłowej, którą prowadzimy w Polsce, chcielibyśmy rozszerzyć ją w przyszłości, otwierając na miejscu lokalne centrum serwisowo-naprawcze dla systemu TALIN" - powiedział Werner Hansli, Customer Business Director reprezentujący Honeywell w rozmowie z Defence24.pl, odnosząc się do umowy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi. 

Hansli zaznaczył, że Honeywell od wielu lat prowadzi działalność na terenie Polski. Firma wdrażała m.in. Taktyczny Zaawansowany System Nawigacji Lądowej (TALIN), który zintegrowano ostatnio z zestawami obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu "Poprad" oraz moździerzami "Rak".

Inne projekty na horyzoncie to, nade wszystko, M346, w przypadku którego Honeywell dostarcza silniki. Jest to również szansa na stworzenie lokalnego systemu wsparcia logistycznego.

Werner Hansli, Customer Business Director, Honeywell

Przedstawiciel Honeywell wyraził zadowolenie ze współpracy z polskimi firmami, wyrażając się pochlebnie o kwalifikacjach polskich pracowników. Hansli powiedział również o ofercie Honeywell dotyczącej sprzętu łączności satelitarnej, m.in. dla śmigłowców. 

Myślę, że Polskie Siły Zbrojne mogą skorzystać na takich zdolnościach, ustalając łączność dla swoich jednostek, niezależnie od ich położenia na świecie, z kwaterą główną, dowództwem itd.

Werner Hansli, Customer Business Director, Honeywell

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama