Wiadomości

WAT na MSPO: Bezzałogowy śmigłowiec Wabik i Cis do przerzutu Abramsów

bezzałogowy statek powietrzny WABIK
Fot. M.Mitkow\Defence24

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego prezentuje na MSPO 2022 najnowsze rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić wsparcie działaniom prowadzonym przez Wojsko Polskie.

Podczas jubileuszowych 30. targów MSPO w Kielcach kolejny raz możemy zobaczyć rozwiązania proponowane przez Wojskową Akademię Techniczną. Wśród nich możemy znaleźć m.in autonomiczny śmigłowiec WABIK do misji patrolowych i ratowniczych, skanery laserowe czy system scentralizowanego zarządzania rojem bezzałogowych platform lądowych SCAR.

Śmigłowiec WABIK jest przeznaczony do misji patrolowych (np. obszarów leśnych czy w przypadku pożarów) i poszukiwawczo-ratowniczych. Jego całkowita masa startowa wynosi 35 kg. Jest on wyposażony w głowicę optoelektroniczną DRI-200, dzięki której dostarcza obrazy wideo w zakresie światła widzialnego i podczerwieni w czasie rzeczywistym monitorując obszar kilkudziesięciu hektarów. Jest to pierwszy z trzech wynalazków uczelni, zgłoszonych w tym roku do nagrody targów Defender.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.