Przemysł obronny

MSPO 2022: Poczta Polska kolejny raz w Kielcach

Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Poczta Polska po raz drugi jest obecna w Kielcach na MSPO. Tak jak w poprzednim roku, również i teraz prezentowano potencjał pionu Poczta Polska Ochrona (PPO) oraz działalność filatelistyczną, a także uruchomiono mini-księgarnię z kilkoma pozycjami wydawniczymi oraz drobnymi przedmiotami na sprzedaż. Ponadto razem z pocztowcami obecna była firma Naftor zajmująca się wyspecjalizowaną ochroną placówek i terenów zamkniętych.

Reklama

Najbardziej uwagę przykuwa pion ochrony, wraz z bankowozem Citroen Jumper. Razem z pocztowcami swoje produkty wystawiała Naftor. Jest to spółka, która bywała obecna na konferencjach Defence24 Day, specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu ochrony osób i mienia realizowanych przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO).

Reklama
Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl
Reklama

Przed bankowozem Naftor prezentował napłotowy system ochrony złożony z czujników i centrali. Te pierwsze nadzorują integralność ogrodzenia - na przykład jeśli zostanie wykryty ruch ogrodzenia, zostaje wysłany sygnał do centralki, która może skierować najbliższe kamery na anomalię, ogłosić alarm w danym sektorze i wyświetlić odpowiedni monit na ekranie komputera.

Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Ponadto Naftor oferuje usługi wykorzystujące drony. Wykorzystywane są one do inspekcji infrastruktury chronionej, elementów ogrodzenia (mogą zostać wpięte do powyżej opisywanego systemu nadzoru - jednostki centralnej).

Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl
Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Warto też zaznaczyć, że na stoisku Poczty Polskiej Naftor pokazał wykrywacz pola elektromagnetycznego, który reaguje na jego zmianę pokazując to na wskaźniku diodowym i lampce (zielony kolor podpowiada nam, że w pobliżu skanera nie ma urządzeń elektrycznych a czerwona wskazuje na ich obecność).

Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Naftor również dostarcza aplikację Dencrypt Talk, dostępną na urządzenia z systemami Android (7.1 i wyżej) i IOS (10.0 i wyżej). Jest to program chroniący rozmowy telefoniczne (wykonywane poprzez telefonię internetową VoIP) wykorzystujący dynamiczne szyfrowanie End-to-End i algorytm AES-256. Aplikacja umożliwia też zaszyfrowany czat jak i połączenie z lokalnym serwerem Dencrypt Server System. Oznacza to, że chcąc zachować możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie aplikacja użytkownika może być zarządzana przez wewnątrzfirmowy serwer SIP (Session Initiation Protocol) utrzymujący cały ruch komunikacyjny.

Autor. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Komentarze