Reklama

Przemysł obronny

MSPO 2022: 70 lat Wojskowych Zakładów Elektronicznych

70-lecie WZE
70-lecie WZE
Autor. Piotr Miedziński/Defence24

W czasie trwania MSPO w Kielcach zostało zorganizowane przyjęcie z okazji 70-lecia Wojskowych Zakładów Elektronicznych.

Reklama

Targi MSPO to nie tylko wystawa sprzętu, ale również okazja do spotkań przedstawicieli branży zbrojeniowej. Podczas MSPO swoje 70-lecie obchodziły Wojskowe Zakłady Elektroniczne.

Reklama

W czasie wprowadzenia podkreślono, że WZE są wzorem transformacji zakładu, którego pierwotnie głównym zadaniem były naprawy i remonty wojskowego sprzętu sowieckiej produkcji i rodzimej. Wojskowe Zakłady Elektroniczne, dzięki udanej transformacji uzyskały zdolności do realizacji kompleksowego wsparcia eksploatacji złożonych systemów uzbrojenia rakietowego zachodniej produkcji we współpracy z partnerami zagranicznymi.

Dodajmy, że w trakcie MSPO 2022 konsorcjum kierowane przez WZE podpisało wart ponad pół miliarda złotych kontrakt na zaprojektowanie i dostawę kabin dowodzenia dla systemu obrony powietrznej Wisła wraz z zestawem laboratoryjnym, oprogramowaniem i integracją z systemem IBCS.

Reklama

Czytaj też

W czasie swojego przemówienia prezes zarządu Małgorzata Kobylarczyk, powiedziała:

Wyzwania, jakie stanęły przed siłami zbrojnymi RP i polskim przemysłem obronnym po przystąpieniu naszego państwa do sojuszu NATO stały się dla nas szansą. Dziś Wojskowe Zakłady Elektroniczne uzyskały zdolność do realizacji kompleksowego wsparcia eksploatacji złożonych systemów uzbrojenia rakietowego, na mocy zawartych porozumień offsetowych i umów biznesowych z naszymi partnerami zagranicznymi uruchomiliśmy nową produkcję wojskowych systemów i urządzeń elektronicznych
Prezes zarządu Małgorzata Kobylarczyk

Małgorzata Kobylarczyk podkreśliła, że „świat, w którym żyjemy od 24 lutego diametralnie się zmienił, a branża zbrojeniowa stała się centrum ogromnego zainteresowania. Dlatego też budujemy swoje kompetencje nie tylko w obszarze elektroniki. Ale stajemy się też częścią łańcuchów dostaw naszych partnerów zagranicznych w segmencie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej tak niezmiernie ważnej i potrzebnej w dzisiejszych czasach".

Prezes Zarządu Małgorzata Kobylarczyk
Prezes Zarządu Małgorzata Kobylarczyk
Autor. Piotr Miedziński/Defence24
MSPO 2022 - 70-lecie WZE
MSPO 2022 - 70-lecie WZE
Autor. Piotr Miedziński/Defence24

Prezes powiedziała, że wszystko to nie byłoby możliwe bez wsparcia PGZ, partnerów krajowych jak i zagranicznych. Podziękowała firmom takim jak Honeywell, Kongsberg Defense and Aerospace, Raytheon Technologies oraz Lockheed Martin.

Reklama

Komentarze

    Reklama