Strona główna

MSPO 2017: QBiTT – nowa spółka PGZ i Exatel

  • Fot. Exatel
    Fot. Exatel

Dwie spółki Skarbu Państwa – Polska Grupa Zbrojeniowa i Exatel – łączą siły. 5 września, na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, powołana została spółka QBiTT Sp. z o.o. Jej głównym zadaniem będzie dostarczanie rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa dla sektora zbrojeniowego. Jednocześnie nowa firma została dołączona do już istniejącego porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą PGZ a Exatel.

Cyberprzestrzeń to jedno z największych wyzwań dla sił zbrojnych XXI wieku. Widząc rosnącą potrzebę nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, grupa PGZ wspólnie z Exatel powołała do życia spółkę QBITT. Jednym ze strategicznych celów nowo powstałej firmy jest rozbudowa kompetencji w obszarze rozwiązań z domeny cyberbezpieczeństwa. To także realizacja założeń nadzorującego działanie spółek Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Szczepan Ruman, członek Zarządu PGZ S.A. po podpisaniu umowy powiedział: „Cieszymy się, że możemy współtworzyć grupę podmiotów budujących cybersuwerenność narodową, mogąc oferować rozwiązania własne, w pełni kontrolowane, takie które będą mogły zostać uznane za bezpieczne.”

Jako polski lider usług bezpieczeństwa ICT chcemy budować krajowe kompetencje. Nowa spółka ma potencjał, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania. Takie, które skutecznie mogą konkurować z produktami już teraz obecnymi na rynku. Ważny jest także fakt, że nowe rozwiązania będą tworzone przez polskie kadry, które należą do najlepszych na świecie.

Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Zarządu Exatel S.A.

Exatel S.A. to polski operator cyfrowy, od ponad 20 lat świadczący w Polsce kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Firma jest określana jako polski lider usług bezpieczeństwa ICT, działa również globalnie jako głosowy operator hurtowy, współpracujący z kilkuset operatorami w kraju i za granicą. Autem przedsiębiorstwa jest nowoczesna, rozległa sieć transmisyjna.

Fot. Exatel

Serwis Specjalny Defence24: MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze