Strona główna

MSPO 2017: Panele endotermiczne Nano IR i wyposażenie malarni od Italtecnica

Panele endotermiczne Nano IR certyfikowane ATEX II 3GD., Fot. Italtecnica, Fot. Italtecnica
Panele endotermiczne Nano IR certyfikowane ATEX II 3GD., Fot. Italtecnica, Fot. Italtecnica

Podczas targów MSPO 2017 swoje stoisko wystawiła polska firma Italtecnica., która niedawno wsławiła się tym, że zaprojektowała, dostarczyła i wykonała kompletny system technologii malarni w nowym hangarze WZL-2. W Kielcach zaprezentowano zestaw paneli NANO IR z podwójnie patentowaną ideą działania w dziedzinie alternatywnych systemów ogrzewania. 

ITALTECNICA sp. z o.o. jest działającym od 2000 roku dostawcą, instalatorem i serwisantem najwyższej klasy urządzeń. Firma specjalizuje się w sprzęcie malarskim. Niedawno miała swój udział w powstaniu jednego z nielicznych w Europie hangarów do malowania średniej wielkości samolotów. Mowa tu o instalacji, która powstała na terenie bydgoskich zakładów WZL-2. Hala Malarni otwarta na jesieni 2016 roku przystosowana jest do obsługi nawet największych wąskokadłubowych samolotów pasażerskich typu Boeing 737-900ER i Airbus A321. W sumie w hali mogą się zmieścić jednocześnie nawet 3 mniejsze samoloty klasy ATR-72. Instalacja do ogrzewania malarni firmy Krantz dostarczona przez Italtecnica oparta jest system gazowy z dyszami Krantz.

Czytaj też: Nowe możliwości zakładów w Bydgoszczy. Wsparcie Herculesów i samolotów pasażerskich

Hala Malarni w nowym hangarze WZL-2, w której powstaniu miała swój udział firma Italtecnica. Dostarczyła ona system ogrzewania malarni, fot. Defence24

Powstały system, kluczowy dla sprawnego funkcjonowania malarni wyposażony został w centrale wentylacyjne główne oraz centrale wentylacyjne pomocnicze połączone z kanałami pionowymi i poziomymi zasilające dysze wyporowe znajdujące się na suficie. Dysze wyporowe zasilane przez centrale wentylacyjne kierują strumień powietrza do strefy roboczej gdzie prowadzone są procesy lakierowania i suszenie samolotów. Hala Malarni została również wyposażona w wysokiej klasy system nawilżania wraz ze stacją uzdatniania wody, który zapewnia wymagane warunki pracy. Italtecnica brała też udział w budowie bazy remontowej helikopterów wraz z lakiernią firmy Heli One w Rzeszowie. 

Co warto podkreślić Italtecnica oferuje kompletne wyposażenie lakierni, w którego skład wchodzą kabiny lakiernicze, strefy przygotowawcze, komory śrutownicze, boksy lakiernicze oraz pompy i destylarki czy myjki do pistoletów.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 

Panele endotermiczne Nano IR

Wyraźnie widoczne białe panele z ramkami z anodowanego aluminium, które dobrze integrują się ze ścianami kabiny i nie wymagają dodatkowego miejsca montażowego, Fot. Italtecnica

Na MSPO 2017 na stoisku Italtecnica można było otrzymać informację m.in. na temat wytwarzających ciepło dla stanowiska roboczego paneli endotermicznych Nano IR z podwójnie patentowaną ideą działania w dziedzinie alternatywnych systemów ogrzewania. Ich zastosowanie pozwala na pracę z farbami na bazie wody oraz tradycyjnych, rozpuszczalnikowych. Łatwy w instalacji system, nie wymagający dodatkowego miejsca montażowego, instalowany poprzez bezpośrednie przytwierdzenie do ściany. Firma zapewnia przy tym innowacyjne panele w różnych rozmiarach, które umożliwiają stworzenie właściwej konfiguracji dla każdej kabiny. System ten został już z powodzeniem wdrożony m.in. na terenie WZL nr 2 w Bydgoszczy. 

Zastosowanie Nano IR umożliwia zachowanie pełnej kontroli na temperaturą, a także oszczędności ponieważ zużycie energii jest niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych. W opisywanym systemie ciepło rozprzestrzenia się poprzez promieniowanie promiennikowe umieszczonych na ścianach i suficie paneli. Całkowity czas przetworzenia z ich zastosowaniem może więc być zredukowany o ok. 50%.

Panele endotermiczne Nano IR certyfikowane ATEX II 3GD wewnątrz stanowiska pracy, Fot. Italtecnica

Co ważne Nano IR  jest dostosowany do wszystkich kabin na rynku, a przy tym jest prosty w montażu. Umożliwia przy tym ogrzewanie szerokiego spektrum materiałów od plastików po różnego rodzaju stal. Panele endotermiczne Nano IR pozwalają na pracę z farbami zarówno na bazie wody jak i rozpuszczalnikowych.  

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Źródło:
MSPO
/ MSPO Defence24

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.