Reklama

Strona główna

MSPO 2017: Cubic prezentuje systemy treningu bojowego

  • Fot. Cubic
    Fot. Cubic
  • Fot: 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
    Fot: 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Firma Cubic Global Defense należąca do koncernu Cubic Corporation prezentuje na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach nowej generacji systemy treningu bojowego, które są wykorzystywane między innymi w amerykańskich siłach zbrojnych. 

Podczas MSPO Cubic prezentuje systemy szkoleniowe, używane między innymi w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Prezes Cubic Global Defence Dave Buss stwierdził, że środowisko operacyjne operacji wojskowych staje się coraz bardziej skomplikowane. Co za tym idzie, wymaga to użycia nowoczesnych technologii w celu przygotowania żołnierzy do działań na współczesnym polu walki.

Działania wojskowe w dającej się przewidzieć przyszłości będą się odbywały w coraz bardziej złożonych środowiskach operacyjnych (…) Cieszymy się, że będziemy mieli okazję pokazać jak możemy przyspieszyć szkolenie i operacyjną dla naszych klientów na całym świecie, pomagając im przygotować żołnierzy do najbardziej wymagających warunków pola walki

Prezes Cubic Global Defence Dave Buss

Cubic jest uznawany za podmiot mający duże doświadczenie w tworzeniu i utrzymywaniu wojskowych, grupowych ośrodków szkoleniowych CTC (Combat Training Center). Przedstawiciele Cubic deklarują, że rozwiązania szkoleniowe budowane są w sposób kompleksowy – rozpoczynając od analizy potrzeb i zadań, a dopiero później dobierane są do tego odpowiednie metody i środki szkolenia.

Fot. M.Dura

W przypadku szkolenia podstawowego PBT (Performance-Based Training) odbywa się to na przykład poprzez wybór środków, które najbardziej wiernie oddadzą bodźce dźwiękowe, świetlne, czynniki stresujące oraz złożoność środowiska operacyjnego. Dzięki temu szkolący się żołnierze ćwiczą w warunkach jak najbardziej zbliżonych do realnych. Z kolei informacje zwrotne są przekazywane w czasie rzeczywistym, co pozwala na kontynuowanie pracy nad zwiększeniem efektywności szkoleń.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Cubic proponuje również rozwiązania symulacyjne LVC-G (Live, Virtual, Constructive and Gaming). Mogą one być stosowane również w przypadku, gdy kwestie związane z bezpieczeństwem czy kosztami lub inne czynniki mogą ograniczyć możliwość użycia realnych środków treningowych lub ograniczyć wybór scenariuszy szkolenia poligonowego.

Systemy szkoleniowe są opracowywane z założeniem dbałości o szczegóły i jak najwierniejsze odtworzenie środowiska pola walki. Odwzorowywane są nie tylko rezultaty użycia broni (uwzględniające jej właściwości bojowe, sposób użycia oraz położenie strzelca i celu w momencie strzału), ale również efekty audiowizualne, w taki sposób by żołnierz był przygotowany na większość oczekujących go sytuacji.

Fot. M.Dura

Przedstawiciele Cubic podkreślają, że większość żołnierzy i pilotów w Stanach Zjednoczonych oraz sprzymierzonych siłach zbrojnych używało lub będzie korzystało z jej wirtualnych systemów szkolenia. Zwracają uwagę, że proponowane szkolenia przygotowują do działań zarówno w warunkach zagrożeń konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych, czyli na przykład w trakcie misji stabilizacyjnych.

Cubic Global Defense jest jednym z trzech głównych działów Cubic Corporation i jednym z dwóch obecnych w sektorze obrony i bezpieczeństwa. Jej systemy szkoleniowe są używane przez różne rodzaje sił zbrojnych, ale też przez formacje mundurowe, w tym FBI czy straż graniczną Stanów Zjednoczonych. Z kolei drugi z omawianych działów, Cubic Mission Systems jest dostawcą systemów C4ISR (w tym na przykład systemów łączności i transmisji danych), przeznaczonych dla sił zbrojnych, ale też służb wywiadowczych, czy nawet użytkowników cywilnych.

Serwis Specjalny Defence24: MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama