Strona główna

MSPO 2016: Noktowizja, termowizja i celowniki dla Tytana z PCO [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Przede wszystkim pokazujemy całą gamę naszych produktów w technologii noktowizyjnej i nowych w technologii termowizyjnej - mówił w rozmowie z Defence24.pl dr inż. Ryszard Kardasz, Prezes Zarządu-Dyrektor Generalny PCO S.A., podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Spółka zaprezentowała też wyposażenie przeznaczone dla programu Tytan.

Wystawę kielecką traktujemy jako okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć rocznych w pracach badawczo-rozwojowych i pokazujemy prace, które albo są wdrożone do produkcji i mają dostawy do klientów, albo takie, które są już na ukończeniu - podkreślał dr inż Ryszard Kardasz. 

Jak zaznaczył, spółka PCO zaprezentowała podczas MSPO przede wszystkim całą gamę produktów w technologii noktowizyjnej oraz nowe w technologii termowizyjnej, czyli m.in. lornetka, celownik, kamery (mające zastosowanie w platformach lądowych). Lornetka termowizyjna, kamera termowizyjna i najnowsze gogle noktowizyjne to trzy produkty, które PCO zgłosiło do tegorocznej edycji nagrody Defender. 

Czytaj więcej: Kamera PCO dla Rosomaka wyróżniona Defenderem

O prezentowanym wyposażeniu dla indywidualnego żołnierza mówił Zbigniew Jasiołek, Dyrektor Programu Tytan. "W ramach konsorcjum programu Tytan, którego PCO jest liderem, realizujemy kompleksowo cały system zintegrowany dla żołnierza przyszłości" - mówił dyrektor, zaznaczając, że system ten jest jeszcze w fazie rozwoju. Podczas MSPO można było jednak zobaczyć jego komponenty, które prezentowane były przez poszczególne spółki biorące udział w jego tworzeniu. Wśród nich znalazło się: wyposażenie optoelektroniczne, zasilania, system umundurowania i uzbrojenia. 

PCO S.A. dla programu Tytan proponuje celowniki termowizyjne, celowniki kolimatorowe, monokulary noktowizyjne i wskaźnik laserowy. 

Czytaj też: Serwis Specjalny Defence24 MSPO 2016 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze