Reklama

Strona główna

Kompaktowa kamera Canon ME200S-SH dla służb mundurowych

Fot. Canon
Fot. Canon

Canon prezentuje ME200S-SH, kamerę o kompaktowej konstrukcji, wyposażoną w usprawniony system autofokusa Dual Pixel CMOS. Została stworzona z myślą o różnych zastosowaniach: od produkcji telewizyjnych przez kinowe, po dokumentalne nagrania dzikiej przyrody. Kamera ME200S-SH pozwala rejestrować profesjonalne filmy w jakości Full HD w słabych warunkach oświetleniowych. Najnowszy model łączy rozwiązania znane z serii Cinema EOS oraz modelu ME20F-SH.

Nowa kamera została wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS (format 35 mm) o rozdzielczości 8,29 MP, która cechuje się wysoką jakością obrazu, charakterystyczną dla rozwiązań Cinema EOS. Zastosowane technologie sprawiają, że użytkownik otrzymuje obraz Full HD. Kamera ME200S-SH ogranicza rozmycie obrazu spowodowane przez ruch i umożliwia nagrywanie z prędkością 50p/59,94p, co pozwala rejestrować obraz w zwolnionym tempie.

Kamera wspiera system Canon Log, który obsługuje szeroki 12-stopniowym zakres dynamiczny. Dzięki temu pozwala uchwycić wyraźne szczegóły zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. ME200S-SH posiada także szeroki zakres dynamiczny (WDR; Wide Dynamic Range), umożliwiający wykorzystanie nagrania bezpośrednio z kamery bez konieczności kolor-korekcji, co przyspiesza proces postprodukcji.

Najnowszy model ME200S-SH posiada mocowanie EF z funkcją Cinema Lock, dzięki czemu obsługuje zgodne obiektywy Canon, w tym modele zmiennoogniskowe, stałoogniskowe i wybrane obiektywy Canon z serwomechanizmem. Z kamerą współpracuje nowy obiektyw CN-E 18-80mm T4.4 L IS KAS S, który charakteryzuje się niewielką wagą, kompaktową konstrukcją i możliwością zdalnej kontroli zoomu oraz ostrości za pomocą pilota Canon RC-V100.

Cinema EOS ME200S-SH_1
Fot. Canon

Pełna kontrola

System śledzenia punktu ostrości Dual Pixel CMOS Autofocus (DAF) to technologia Canon, która pozwala użytkownikom uchwycić obraz z zachowaniem ostrości obiektu także podczas dynamicznych scen, takich jak wydarzenia sportowe czy ujęcia dzikiej przyrody. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania niestandardowych trybów obrazu, z których można korzystać po włączeniu kamery. Szeroki zakres czułości ISO 320-204800 sprawia, że kamera ME200S-SH potrafi rejestrować wysokiej jakości nagrania w trudnych warunkach oświetleniowych

ME200S-SH wykorzystuje rozwiązania konstrukcyjne znane z modelu ME20F-SH. Mobilne i niewielkie urządzenie sprawdza się także w małych przestrzeniach, a dodatkowa opcja zdalnego sterowania daje swobodę i rozszerza zastosowania kamery o nagrywanie w miejscach trudno dostępnych dla człowieka.

Cinema EOS ME200S-SH_3
Fot. Canon

Rozbudowane opcje połączeń

Dzięki możliwościom podłączenia kamery do urządzeń zewnętrznych, ME200D-SH dostosowuje się do istniejącego środowiska pracy. Wyjście HDMI oraz złącza 3G/HD-SDI pozwalają na podłączenie kamery do monitora czy dodatkowych urządzeń rejestrujących. Dzięki dodatkowym gniazdom istnieje także możliwość podłączenia urządzeń do zdalnego sterowania, np. pilota Canon RC-V100.

Cechy ME200S-SH to: wysokiej jakości nagrania Full HD, możliwość pracy w bardzo słabym oświetleniu, zaawansowane opcje autofokusa i ustawień obrazu, możliwość zdalnego sterowania kamerą, łatwa konfiguracja. 

 

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama