Reklama

Strona główna

„Kierunek nowoczesność” - wystawa Wojska Polskiego na MSPO

Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Wojsko Polskie przedstawi ekspozycję o nazwie „Kierunek nowoczesność”. Na ponad 14 tysiącach metrów powierzchni zaprezentują się cztery rodzaje sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna oraz Wojska Specjalne. Ciężki sprzęt, broń, pojazdy już docierają do Targów Kielce.

Wystawa „Kierunek nowoczesność” prezentowana będzie w dwóch halach – A i B oraz na terenie zewnętrznym. W hali A znajdować się będą stoiska jednostek i instytucji Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Elementy wsparcia logistycznego zaprezentują tu również brygady między innymi z: Bydgoszczy, Opola, Krakowa i Warszawy. Z nowoczesnej strony pokaże się również Centrum Szkolenia i Logistyki z Grudziądza, które prezentować będzie nowości w metodyce kształcenia armii.

W hali B będzie można zobaczyć roboty, symulatory oraz nowoczesne technologie, które zaprezentuje między innymi Wojskowa Akademia Techniczna i Akademia Marynarki Wojennej. Tutaj, obok nowoczesnych produktów i sprzętu będzie można podziwiać też historyczne perełki. Czołgi, ciągniki artyleryjskie, armaty przeciwpancerne, silniki lotnicze, repliki i modele samolotów przywiozą do Kielc: Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Muzeum Marynarki Wojennej.

W ramach wystawy Sił Zbrojnych zaprezentuje się również Żandarmeria Wojskowa, której stoisko co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Na stoisku ŻW będzie można zobaczyć sprzęt służby patrolowej, motocykle, quady czy ambulans kryminalistyczny.

Dopełnieniem wystawy będą prezentacje Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama