Strona główna

Karabiny wyborowe i moździerze z Tarnowa [Defence24.pl TV]

Podczas tegorocznych targów MSPO Zakłady Mechaniczne Tarnów zaprezentowały po raz pierwszy rodzinę samopowtarzalnych karabinów wyborowych. Oprócz tego demonstrowały między innymi kontener LOOK, wielkokalibrowy karabin Tor, czy rodzinę lekkich moździerzy.

Prezes zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. zwrócił uwagę na znaczenie posiadania przez spółkę ośrodka badawczo-rozwojowego. "Jeżeli jest zapotrzebowanie armii dotyczące modernizacji, ergonomii danego produktu jesteśmy w stanie bardzo szybko ten produkt dostosować do oczekiwań. zarówno żołnierzy jak i dowództwa, którzy bedą posługiwać się tą bronią" - powiedział w rozmowie z Defence24.pl TV Henryk Łabędź.

Zakłady Mechaniczne są firmą inżynieryjsko - produkcyjną. W skład załogi wchodzi 130-osobowy badawczo - rozwojowy i nasza myśl techniczna pozwala nam skutecznie konkurować z innowacjami technicznymi, które pojawiają się na rynku.

Henryk Łabędź, Prezes Zarządu, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Prezentowane po raz pierwszy podczas MSPO karabiny sampowtarzalne wykonywane są dwóch kalibrach: 7,62 mm (.308) oraz .338 Lapua Magnum (8,6 mm). Z kolei cechą wielkokalibrowego karabinu powtarzalnego TOR jest to, że może zwalczać na dużych odległościach nie tylko siłę żywą, ale może też być używany do rażenia jednostek sprzętu, w tym pojazdów. Firma dysponuje także wersją eksportową tego karabinu.

Czytaj więcej: Eksportowy Tor z Tarnowa 

Karabin wyborowy TOR to broń po pierwsze bardzo celna, o skutecznym zasięgu przeszło 2 tys. m, co pozwala na wyeliminowanie lub zatrzymanie zagrożenia, pozostając w bezpiecznej odległości od niego.

dr. inż. Łukasz Komendera, członek zarządu ZMT S.A.

Oprócz tego Zakłady Mechaniczne zaprezentowały między innymi rodzinę moździerzy kalibru 60 i 81 mm. Prezes Łabędź zapewnia, że spółka chce rozwijać zarówno systemy moździerzy, jak i poszczególne typy broni strzeleckiej.

Czytaj więcej: MSPO 2017: Premiera moździerza i samopowtarzalnych karabinów ZM Tarnów

 

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze