Strona główna

IU: Dwie firmy zainteresowane kontraktem na amunicję do karabinów wyborowych

Fot. st. szer. Bartosz Różański/DGRSZ
Fot. st. szer. Bartosz Różański/DGRSZ

Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że dwa podmioty - MESKO S.A. oraz IBCOL Polska Sp. z o.o. - odpowiedziały na ogłoszenie o prowadzonej analizie rynku w sprawie zakupu amunicji kalibru 12,7 mm do karabinów wyborowych. 

Jak poinformował Defence24 ppłk Robert Wincencik, Rzecznik Prasowy Inspektoratu Uzbrojenia, na ogłoszenie o prowadzonej analizie rynku na amunicję do karabinów wyborowych odpowiedziały firmy MESKO S.A. oraz IBCOL Polska Sp. z o.o. 

Analiza rynku dotyczy możliwości pozyskania dla Sił Zbrojnych RP 12,7 x 99 mm naboi snajperskich z pociskiem zwykłym, 12,7 x 99 mm naboi snajperskich z pociskiem przeciwpancernym AP, 12,7 x 99 mm naboi szkolnych oraz 12,7 x 99 mm naboi treningowych oraz 12,7 x 99 mm naboi snajperskich z pociskiem przeciwpancernym AP – przekrój. Ogłoszenie w tej sprawie opublikowano na stronie internetowej Inspektoratu Uzbrojenia w dniu 01.06 br. 

Dostarczana amunicja snajperska ma być użyta do 12,7 mm wkw Tor (produkcji ZM Tarnów) oraz kompatybilna z najnowszymi modelami uzbrojenia snajperskiego o tym kalibrze eksploatowanymi w krajach należących do NATO. Planowana do pozyskania amunicja powinna spełniać wymagania zawarte w STANAG 4383 z 2001 r. (Ed. 1, 12.7 mm (.50) Ammunition Packed as Linked Belts) z wyjątkiem skupienia pocisków. Warto przypomnieć, że wprowadzenie wielkokalibrowych karabinów wyborowych planowane jest również w Wojskach Obrony Terytorialnej. Bronią tej klasy ma dysponować każda kompania.

Czytaj więcej: Wojsko kupi wielkokalibrową amunicję snajperską

 

  

 

 

 

 

 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze