Strona główna

"Integracja systemów łączności i dowodzenia". KenBIT na MSPO [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Firma KenBIT na targach przemysłu zbrojeniowego MSPO we Kielcach przedstawia nasze rozwiązania w zakresie integracji systemów łączności i dowodzenia. Realizujemy oprócz tego jeszcze specjalistyczne systemy rozpoznania i walki radioelektronicznej - mówił w rozmowie z Defence24.pl prezes zarządu KenBIT Sp.j. Dariusz Koenig podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. 

Jak mówił prezes, urządzenia tej firmy na dzień dzisiejszy pracują w ok. 400-500 obiektach. Posiada ona również autorskie rozwiązania systemu zarządzania walką BMS HEKTOR.

Na dzień dzisiejszy naszym takim szlagierowym produktem jest zintegrowany system łączności NEPTUN, który dostarczamy na nowy, budowany okręt o kryptonimie ORP Kormoran.

Dariusz Koenig, prezes zarządu KenBIT

W przypadku systemów łączności, specjalnością KenBIT są: łączność radiowa, przewodowa i satelitarna. Podczas targów firma demonstruje również terminal plecakowy VSAT, który - jak podkreśla Dariusz Koenig - jest produktem nowoczesnym i innowacyjnym. 

Czytaj więcej: Nowy Serwis Specjalny MSPO.Defence24.pl - Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zapraszamy!

KenBIT prezentuje również podczas MSPO 2016 możliwość realizacji różnego rodzaju symulatorów z naszym partnerem, firmą VRM ze Słowacji. "W ostatnich miesiącach dostarczyliśmy dla 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego symulator Mig-29" - mówił prezes zarządu KenBIT.

Przedstawiamy system monitorowania widmem, który dostarczamy dla urzędu komunikacji elektronicznej. Jest to system, który umożliwia monitorowanie, wykrywanie i namierzanie sygnałów.

Dariusz Koenig, prezes zarządu KenBIT

Dariusz Koenig zaznaczył również, że firma współpracuje już z Polską Grupą Zbrojeniową i ze spółkami, które wchodzą w jej skład. 

Kolejnym produktem, który prezentuje podczas MSPO 2016 KenBIT z zakresu systemu łączności wewnętrznej jest system interkomowy Bitkom. System ten został wdrożony i jest wykorzystywany w Wojsku Polskim.

Jesteśmy firmą innowacyjną, na dzień dzisiejszy zatrudniamy 70 osób wysoko wykwalifikowanych pracowników, programistów, konstruktorów.

Dariusz Koenig, prezes zarządu KenBIT

Źródło:MSPO / MSPO Defence24

Komentarze