Reklama

Strona główna

Enigma prezentuje szyfrator CompCrypt

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Warszawska firma Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. prezentuje na MSPO 2016 wysokiej wydajności szyfrator CompCrypt ETA-MIL 100Z. Tworzy on bezpieczne tunele w ramach tzw. virtual private networks (VPN) i służy do utajniania łączności w sieciach IP.

Czytaj też: Serwis Specjalny Defence24 MSPO 2016 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Rozwiązanie to wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną – urządzeniami typu HSM, oprogramowaniem zarządzającym i audytowym, tworzy platformę bezpieczeństwa.

Szyfrator zapewnia poziom ochrony informacji o klauzuli zastrzeżone (NATO Restricted, Restreint UE/EU Restricted).

W urządzeniu CompCrypt ETA-MIL100Z zastosowano innowacyjną architekturę typu Data-plane, zapewniającą wysoką wydajność oraz minimalne opóźnienia przy szyfrowaniu i przekierowywaniu ruchu IP. Natomiast integracja z rozwiązaniem IP zapewnia bezpieczne i wygodne użytkowanie.

Szyfratory takie można stosować w centralnych węzłach systemowych i sieciach szkieletowych, od których wymaga się dużej przepustowości. Podobne urządzenia zezwalają na połączenia sieci oferujących najbardziej newralgiczne usługi jak transmisję video, głosu czy replikacje między ośrodkami Data Center.

Szyfratory mogą działać w różnych trybach pracy jak np. podczas połączeń bezpiecznych miedzy sobą czy podczas połączenia międzysystemowego (np. z urządzeniami innych producentów) dzięki pracy zgodnej ze standardami RFC 2409, RFC 3947 czy RFC 4303).

Konstrukcja systemu zezwala na dostosowanie medium transmisji do wymagań klienta FC 10Gbit/Ethernet 1\Gbit. Urządzenie to może być wykorzystywane zarówno w systemach wojskowych, jak i tych dostępnych na rynku cywilnym.

Jego zastosowanie jest wymagane w każdym przypadku, w którym ujawnienie informacji może mieć szkodliwy wpływ na wykonywanie przez uprawnione organy władzy zadań w zakresie obronności państwa, prowadzenia polityki zagranicznej, obszarów bezpieczeństwa publicznego, przestrzegania praw i wolności obywateli, wymiaru sprawiedliwości czy realizacji interesów ekonomicznych.

Urządzenie posiada w algorytm szyfrujący publiczny AES-256 bit, przepustowość do 6 Gbit/s do 3 Mpps z opóźnieniem ~0,05 ms, cztery interfejsy komunikacyjne RED/BLACK:100Mbit/1Gbit/10Gbit oraz łącze światłowodowe. Szyfrowanie pakietów jest zgodne z RFC 4303, zdalne zarządzanie kluczami, automatyczne szyfrowanie sesji bez udziału użytkownika czy routing dynamiczny. Zakres temperatur pracy wynosi od +10 do +400C, zasilanie zewnętrzne +12V DC a masa 5,9 kg.

Marek Dąbrowski

Czytaj też: Serwis Specjalny Defence24 MSPO 2016 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama
Reklama

Komentarze