Reklama

Strona główna

AMW na MSPO 2016

Fot. MSPO
Fot. MSPO

Już niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia 24. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbędzie się w terminie 6-9 września w Kielcach. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie, które każdego roku przyciąga producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego z kilkudziesięciu krajów całego świata. Wśród wystawców tegorocznej odsłony targów znajdzie się również Agencja Mienia Wojskowego, która już od wielu lat uczestniczy w tym prestiżowym salonie. To dla Agencji doskonała okazja by zaprezentować swoją aktualną ofertę powojskowego mienia i spotkać się z najważniejszymi graczami krajowego oraz zagranicznego rynku sprzętu i uzbrojenia.

W pierwszych dniach września kielecki ośrodek wystawienniczo-kongresowy znów stanie się centrum obronności świata. To trzecie co do wielkości – po Paryżu i Londynie - targi militarne w Europie, a jednocześnie jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. Zeszłoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Zaprezentowało się wówczas blisko 600 wystawców z 30 krajów świata. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku zainteresowanych MSPO ma być jeszcze więcej. Wystawa tradycyjnie odbędzie się w przestronnych halach zlokalizowanych przy ul. Zakładowej 1. Właśnie tam zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania w zakresie sprzętu wojskowego oraz rozwiązań technicznych. W tym roku prawdziwym hitem może okazać się m.in. kamera termowizyjna przeznaczona do wykorzystania na lotniskach, portach morskich czy terenach wojskowych. Wśród wielu innowacyjnych maszyn prezentowanych w Kielcach znajdzie się również skuter podwodny Sea Voyager SV7. Ponadto będzie można bliżej poznać sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji militarnej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. Zaprezentowany zostanie też najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT,  ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią  masowego rażenia dla  Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

W programie targów nie zabraknie też merytorycznych spotkań tj. seminariów, kongresów i konferencji. Wydarzenie bez wątpienia będzie doskonałą okazją do poznania branżowych trendów, pozyskania nowych partnerów biznesowych, a także pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W targach wezmą udział również przedstawiciele AMW, którzy przy stoisku F-23 zaprezentują aktualną ofertę wycofanego z wojska sprzętu i uzbrojenia. Będzie to także dobra okazja do spotkań z międzynarodowymi kontrahentami. W grafiku spotkań AMW na pewno znajdzie się miejsce dla stałych klientów zagranicznych m.in. z Niemiec, Francji, USA, Finlandii i Holandii. Agencja spodziewa się również wizyty przedstawicieli Jordańskich Sił Zbrojnych oraz innych oficjalnych delegacji zagranicznych.

Nadchodząca odsłona kieleckich targów militarnych odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało już blisko 20 tys. gości. Znajdą się wśród nich ministrowie obrony, delegacje parlamentarne i rządowe, przedstawiciele ambasad oraz jednostek wojskowych zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wystawę zwiedzą m.in. przedstawiciele oficjalnych delegacji ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Turcji oraz Norwegii. Wystawą wiodącą w tym roku będzie Wystawa Sił Zbrojnych pod hasłem „Kierunek – Nowoczesność”. Podczas salonu wręczona zostanie jak co roku Nagroda Prezydenta RP oraz Nagroda „Defender” dla najlepszych produktów. 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama