Reklama

Strona główna

Airbus: Chcemy wspierać lokalny przemysł kosmiczny [Defence24.pl TV]

– Posiadamy pełen zakres zdolności Obserwacji Ziemi i stosownych technologii: satelitów obserwacji optycznej, radarowej, i udostępniamy nasze satelity obu typów, w celu dostarczenia zdolności w wybranej rozdzielczości, na dowolnym poziomie wykonania - zależnie od potrzeb klienta. – powiedział w rozmowie z Defence24.pl TV Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space.

W rozmowie z Defence24.pl TV Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space przytoczył przykład projektu satelity optoelektronicznego PeruSAT, którego realizacja została połączona z szerokim programem współpracy przemysłowej. Zaznaczył, że koncern dąży do współpracy z lokalnymi podmiotami w sektorze kosmicznym, również w wypadku, gdy są one zaangażowane w programy Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA.

- "Jesteśmy eksporterem numer jeden w obszarze satelitów Obserwacji Ziemi, co pociąga za sobą znaczące potrzeby rozszerzenia naszego łańcucha dostaw. (…) jesteśmy tu by przedsiębiorstwa te (lokalne firmy z sektora kosmicznego – red.) wspierać. Współpracujemy również w wypadku, jeżeli dana firma bierze udział w programie ESA." - podkreślił w rozmowie z Defence24.pl TV, Jean-Francois Petit, Head of Sales, Airbus Defence and Space.

Przedstawiciel Airbus Defence and Space zachęcił polskie przedsiębiorstwa do rozpoczęcia działalności w sektorze kosmicznym i maksymalnego wykorzystania wkładu ESA „w celu stworzenia własnych zdolności.” 

Źródło:MSPO / MSPO Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama