Technologie

MSPO 2022: Polska Platforma Technologiczna Fotoniki

Fot. Piotr Miedziński/Defence24

Polska Platforma Technologiczna Fotoniki, która zrzesza ponad 40 firm czy i podmiotów naukowych oraz badawczo-rozwojowych, prezentuje swoją szeroką ofertę podczas tegorocznego MSPO.

Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (w skrócie PPTF) powstała w dniu 27 lutego 2013 roku w siedzibie PCO S.A. Misją PPTF jest zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego poprzez koordynację działań polskich przedsiębiorców, jednostek naukowych, administracji rządowej i samorządowej, a także organizacji pozarządowych w zakresie opracowywania nowych technologii i wyrobów optoelektronicznych, rozwoju kadr oraz szerszego wykorzystania technologii fotonicznych w Polsce.

Na tegorocznych targach MSPO 2022 prezentowanych jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Prezentowane są m.in. technologie bezpiecznej łączności kwantowej w której obszarze działa Narodowe Laboratorium Technologii Kwantowych i Fonicznych z UW. Na stoisku jest też obecna Ensemble3, która specjalizuje się w dziedzinie nanofotoniki czyli zaawansowanych materiałów i technologii wykorzystywanych w procesie produkcji materiałów półprzewodnikowych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.