Polityka obronna

MSPO 2022: Terytorialsi prezentują sprzęt

Stoisko WOT na targach MSPO 2022
Fot. Piotr Miedziński/Defence24

Na tegorocznych targach MSPO w Kielcach nie zabrakło stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej, które prezentowały dwie części swojego sprzętu czyli bojowy i wsparcia kryzysowego.

W cześci ekspozycji Wojsk Obrony Terytorialnej, która obejmowała sprzęt bojowy, zaprezentowano uzbrojenie używane na co dzień przez terrytorialsów, jak np. karabinek MSBS GROT C 16 FB A2. Karabinek MSBS Grot to broń produkowana przez Fabrykę Broni „Łucznik" w Radmiu. Jego modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie szeregu konfiguracji w układach kolbowych i bezkolbowych. MSBS Grot charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym przystosowaniem dla użytkowników prawo- i leworęcznych. Broń jest w pełni dostosowana do wymagań współczesnego i przyszłego pola walki. Od 2017 roku MSBS Grot znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Stoisko WOT na MSPO 2022
Fot. Piotr Miedziński/Defence24

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.