Polityka obronna

MSPO 2022: PIT-Radwar obecne na lądzie, w powietrzu i na wodzie

Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy PGZ jest PIT-Radwar. Warszawski dostawca rozmaitych urządzeń, radarów i systemów uzbrojenia jest obecny na kieleckich targach MSPO. Przedsiębiorstwo prezentuje oraz oferuje Okrętowy System Uzbrojenia OSU-32K, interrogatory działające w standardzie Mark XIIA i naziemne elementy BSP Orlik.

Wyróżniającym się elementem stoiska PIT-Radwar jest zdalnie sterowany, stabilizowany Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K. Wyposażony jest w automatyczną armatę 35 mm z niezależnym optoelektronicznym systemem śledzenia celu. W skład systemu wchodzi automatyczna armata (AM-35), zintegrowana głowica obserwacyjno-śledząca (ZGS-35), blok systemu kierowania ogniem (BSKO) i rezerwowe stanowisko kierowania ogniem (RSKO). OSU-35K zapewnia zwalczanie celów powietrznych wykonujących manewr kursem, prędkością i wysokością w strefie ognia oraz celów nawodnych. Przeznaczony jest do współpracy z CMS (Combat Management System). Otwarta architektura systemu, jego modułowość i skalowalność daje możliwość integracji na okrętach wielu klas.

Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.