Przemysł obronny

WZL1 nagrodzone w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa

Fot. WZL1

Potencjał i możliwości rozwojowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. zostały dostrzeżone przez Kapitułę prestiżowego konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa. Zakłady już po raz kolejny zostały laureatem w kategorii Innowacyjna Firma. Tym razem jednak Spółka otrzymała najwyższe odznaczenie, nagrodę Grand Prix.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. to nie tylko niezawodny dostawca rozwiązań dla polskich Sił Powietrznych, ale również dynamicznie rozwijająca się firma z powodzeniem konkurująca z najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami w branży lotniczej. Od kilku lat Zarząd Spółki kładzie szczególny nacisk na działalność badawczo-rozwojową. W Zakładach działa komórka odpowiedzialna za opracowywanie najnowszych technologii. W 2022 roku do użytku zostało oddane Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących. 

W Zakładach realizowane są liczne projekty, a jednym z najistotniejszych jest dofinansowany z funduszy unijnych projekt Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej do wynoszenia ładunków badawczych powyżej linii Kármána. Inicjatywa realizowana jest przez konsorcjum (WZL1, WITU, Gamrat) z WZL1 jako liderem. Pierwsze próby rakiety zakończono pomyślnie, a kolejne planowane są na najbliższe miesiące. Gotowe rozwiązanie zostanie przedstawione przedstawicielom polskiej myśli naukowej prawdopodobnie w przyszłym roku.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.