Wiadomości

MSPO 2022: Nie tylko K2. Hyundai Rotem zwiększa pancerną współpracę z PGZ

Czołg podstawowy nowej generacji K3 (wizualizacja)
Fot. Adam Świerkowski/Defence24

Koncern Hyundai Rotem gości na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, prezentując swoje produkty, w tym modele czołgów K2, K2PL oraz wozu nowej generacji, a także transporterów opancerzonych i systemów bezzałogowych. W trakcie MSPO koncern podpisał też memorandum rozszerzające współpracę, właśnie na czołg nowej generacji K3.

Podpisane w Kielcach memorandum stanowi rozszerzenie współpracy budowanej oparciu o zakup przez Polskę czołgów K2 i ich polonizację, a także określa kolejne główne obszary współpracy: projekt czołu nowej generacji, lądowe systemy bezzałogowe oraz transportery opancerzone. Co istotne, współpraca ma obejmować nie tylko oferowanie sprzętu dla Polski, ale też Republiki Korei i na rynki trzecie. Kooperacja ma dotyczyć całego cyklu życia sprzętu: od prac badawczo-rozwojowych, przez produkcję, aż do remontów i modernizacji.

Wspólny rozwój, od etapu B+R po zarządzanie kosztami cyklu życia, leży u podstaw naszego partnerstwa. Owoce naszego polsko-koreańskiego sojuszu przemysłowego będą nową jakością, która w wymierny sposób przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa naszych państw, jak również wszystkich innych przyszłych klientów. Kolejnym krokiem na naszej mapie drogowej jest ogłoszenie lokalizacji zakładu produkcyjnego K2, o czym mam nadzieję wkrótce będziemy informować – powiedział Sebastian Chwałek, prezes PGZ.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.