Wiadomości

MSPO 2022: Inspektorat Wsparcia na kieleckich targach

Łódź minerska morska Sportis S-8200
Fot. M.Mitkow\Defence24

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach możemy już po raz 14. zobaczyć część wystawy należącej do Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W tym roku prezentacja inspektoratu skupia nie tylko na prezentowanym sprzęcie, ale także na podsumowaniu jej dotychczasowej obecności na targach MSPO.

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych (IWsp SZ) po raz kolejny zaprezentował efekty swojej pracy wykonywanej na co dzień dla zapewniania zabezpieczenia logistycznego Wojsku Polskiemu. W obszarze wystawy zobaczyć można m.in. stanowisko szkoleniowe wieży HITFIST-30 z KTO Rosomak, morską łódź minerską Sportis S-8200, blok napędowy czołgu Leopard 2A5 czy modułowy uchwyt karabinowy (MUK). Wystawione zostały także makiety pojazdów wojskowych oraz samolotu C-130 Hercules.

Oprócz sprzętu wojskowego zobaczyć można stoisko poświęcone dotychczasowej obecności inspektoratu na MSPO. Bierze on udział w kieleckiej imprezie od 2008 r., więc jej tegoroczna odsłona jest już 14. rokiem kiedy to możemy zobaczyć prezentowany sprzęt i technologie wojskowe. Wystawa zawiera liczne zdjęcia z poprzednich edycji Salonu oraz medale i statuetki, które zostały jej przyznane w ciągu kilkunastu lat działalności, w tym np. złoty medal "Za zasługi dla obronności kraju" dla Centrum Szkolenia Logistyki przyznany w 2020 r. przez Ministra Obrony Narodowej.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.