Przemysł obronny

Radmor. Radiostacje programowalne polską specjalnością

Radmor
Fot. Grupa WB

Polska firma Radmor jest znanym dostawcą wojskowych urządzeń łączności, w tym radiostacji programowalnych. Uzyskano to wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, umiejętnie korzystając z zagranicznych licencji, międzynarodowej współpracy naukowo badawczej oraz własnej wiedzy pozyskanej w czasie 75 lat istnienia zakładów. Defence24.pl rozmawia z Andrzejem Synowieckim, prezesem wchodzącej w skład Grupy WB spółki Radmor. W wywiadzie mowa m.in. o tym, czym są systemy Guarana, Comp@n, Essor oraz F@stnet.

Fot. Defence24

Maksymilian Dura: W spółce RADMOR trwa praca nad Mobilnym Taktycznym Systemem Łączności Bezprzewodowej pk. Guarana, którego elementy będą po raz pierwszy prezentowane na MSPO 2022. Czym faktycznie jest Guarana? Wcześniej wskazywano, że będzie to rodzina polskich radiostacji programowalnych. Teraz z informacji prasowej wynika, że jest to coś bardziej skomplikowanego?

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.