Przemysł obronny

MSPO 2022: WCBKT S.A. w towarzystwie amerykańskich śmigłowców

LZE-6/M Serii III MSPO 2022
LZE-6/M Serii III i AH-1Z Viper
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. przedstawia na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego szeroką gamę swoich wyrobów od stworzonego dla bwp Borsuk i innych pojazdów wojskowych systemu gaśniczego Stopfire, po zasilacze elektroenergetyczne najnowszych generacji wykorzystywane do zasilania amerykańskich śmigłowców bojowych.

Na ekspozycji wewnętrznej w hali prezentowany jest wewnętrzny system gaszenia pojazdów Stopfire. Rozwiązanie to, którego sensory i serce to rozwiązania polskie jest zdolne do zareagowania na pożar w pojeździe w ciągu 3 milisekund i ugaszenia go poprzez opróżnienie butli ze środkiem gaśniczym w ciągu 80-150 milisekund. System jest też odporny na fałszywe alarmy i można go dopasować do dowolnego pojazdu bojowego. Próby dopasowania były prowadzone nawet na największych wozach, dzięki współpracy z Hutą Stalowa Wola. Polska firma liczy na wyposażenie w nie wszystkich nowych bądź przechodzących intensywne modernizacje polskich pojazdów wojskowych.

Prezentowany jest także trenażer bojowego wozu piechoty BWP-1/BMP-1 Ortles, unowocześniony w ostatnim czasie i przywieziony na targi w związku z zainteresowaniem sił zbrojnych Ukrainy.  Trenażer ten umożliwia współdziałanie całej załogi bojowego wozu piechoty (dowódcy, działonowego i kierowcy)i współpracę przy wykorzystaniu trenażerow poszczególnych stanowisk połączonych w sieć. Umożliwia efektywne i przede wszystkim tanie szkolenie i przećwiczenie różnego rodzaju misji.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.