Przemysł obronny

MSPO 2022: Samoloty bojowe i... uzbrojony śmigłowiec z Korei

KF-21 MSPO 2022
KF-21 Boramae
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego nie mógł się odbyć bez firmy Korean Aerospace Industries, czyli producenta lotniczego, od którego Polska zdecydowała się kupić 48 lekkich samolotów wielozadaniowych FA-50 Fighting Eagle.

Pierwsze 12 maszyn ma pojawić się już w przyszłym roku w – dysponującym ograniczonymi zdolnościami standardzie – Block 10. Kolejnych 36 w kolejnych latach w, przypominającej planowany w Korei wariant Block 20, wersji FA-50PL.

Na stoisku prezentowano ofertę koreańskiego producenta lotniczego w formie trzech dużych modeli. Pierwszy z nich przedstawiał samolotu FA-50 wersji Block 10 w barwach Sił Powietrznych Republiki Korei, uzbrojony w pociski powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder, powietrze-ziemia AGM-65 Maverick i bomby naprowadzane laserowo.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.