Przemysł obronny

MSPO 2022: polskie poduszkowce nowej generacji idą do produkcji

Fot. Kacper Bakuła/Defence24.pl

Pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego na stoisku Instytutu Lotnictwa doszło do podpisania umowy z lubartowską spółką Farada Group. Dotyczyła ona udzielenia licencji na produkcję poduszkowców poszukiwawczo-ratowniczych PRC-650.

Stronami umowy komercjalizacyjnej (wdrożeniowej) są Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa i Farada Group. W imieniu spółek umowę podpisali prezes Instytutu Lotnictwa Paweł Stężycki i prezes Farada Group Szymon Kupaj. Tuż przed podpisaniem umowy poinformowano, że jest ona zwieńczeniem trzymiesięcznych negocjacji ws. warunków kontraktu.

To jest dla nas bardzo ważny moment, bo Sieć Badawcza Łukasiewicz - to 4500 naukowców, 26 instytutów badawczych - połączonych po to, żeby skutecznie rozwijać technologie, po to, by produkować to, co jest potrzebne. Dzisiaj chcemy zaprezentować Państwu konkretny produkt.
Piotr Dardziński/Sieć Badawcza Łukasiewicz

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.