Przemysł obronny

Łukasiewicz - PIAP pokaże roboty i kierowaną minę przeciwpancerną w Kielcach

Łukasiewicz PIAP
Fot. Łukasiewicz - PIAP

Już za tydzień startuje Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, na którym Łukasiewicz – PIAP przedstawi ofertę dla służb kontrterrorystycznych, ale i sił zbrojnych. Na stanowisku 53 w hali D będzie się można zapoznać z robotami nowej generacji przeznaczonymi dla służb mundurowych i sił zbrojnych, ale też Kierowaną Miną Przeciwpancerną.

Od 6 do 9 września w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się coroczna wystawa poświęcona obronności, na której nie może zabraknąć Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Bezpieczeństwo i rozpoznanie pirotechniczne na pokładach statków powietrznych, środków zbiorowego transportu i obiektów strategicznych – to tylko część tematów, które znajdą się w centrum uwagi na stoisku Łukasiewicz – PIAP.

W trakcie tegorocznego, jubileuszowego MSPO będzie można przyjrzeć się m.in. pracy cyfrowego robota pirotechnicznego PIAP Gryf, przeznaczonego do operacji w wąskich przestrzeniach między fotelami samolotu. Manipulator robota o zasięgu ponad 2 metry może bezpiecznie otworzyć i sprawdzić schowek na bagaż podręczny nad głową pasażera. W Kielcach zadebiutuje również ciężki robot EOD – PIAP Iibis w wersji cyfrowej, służący m.in. do operacji na terenie portu lotniczego. Robot zaprezentowany zostanie z zamontowanym mobilny system STENÓS do cyfrowej radiografii bezpośredniej amerykańskiej firmy LOGOS Imaging.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.