Przemysł obronny

Grupa WB modernizuje obronę przeciwlotniczą sojusznika z NATO

Fot. Grupa WB

Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX (część GRUPY WB) zakończył etap modernizacji sprzętu przeciwlotniczego jednego z państw NATO. W ramach podpisanej w 2021 roku umowy ulepszono zestawy artyleryjskie sojusznika z Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego do standardu ARM-28. Poprawiło to charakterystyki sprzętu i zwiększyło jego zdolności bojowe - podała spółka w komunikacie.

Jedną z najważniejszą cech sprzętu wojskowego jest podatność modernizacyjna. Systemy bojowe eksploatowane są kilka dekad i w tym czasie są modyfikowane lub modernizowane. Dzięki poprawie parametrów starsze rozwiązania mogą nadal być wykorzystywane przez siły zbrojne i spełniać swoje funkcje na współczesnym polu walki.

Wchodząca w skład GRUPY WB spółka AREX specjalizuje się w zaawansowanym osprzęcie elektromechanicznym wykorzystywanym w różnych systemach bojowych. Elementem oferty przedsiębiorstwa z Gdyni jest modernizacja zestawów przeciwlotniczych ZU-23-2 do standardu ARM-28. Grupa WB nie ujawniła, do jakiego państwa należą zmodernizowane zestawy, ale tego rodzaju zestawy są używane - obok Polski - m.in. przez Estonię i Grecję, Bułgarię.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.