Przemysł obronny

Direct Action: systemowość i jakość kluczem do sukcesu

Autor. Adam Świerkowski/Defence24.

Produkty marki Direct Action zdążyły sobie wyrobić renomę drobiazgowo dopracowanych i niezawodnych. Nie bez powodu zostały docenione przez najlepsze jednostki specjalne z całego świata.

Reklama

Dla Direct Action jako światowej sławy producenta najwyższej klasy sprzętu taktycznego dla jednostek specjalnych, zarówno wojskowych, jak i policyjnych obecność na targach MSPO 2023 w Kielcach jest obowiązkowa. Tym bardziej, że siedziba firmy oraz zakłady produkcyjne znajdują się właśnie w Polsce.

Reklama

Marka Direct Action została stworzona przez ekspertów w dziedzinie współczesnych operacji wojskowych, co oznacza doskonałą znajomość specyficznych potrzeb operatorów sił specjalnych. Nie tylko projektujemy i tworzymy nasz sprzęt – my go rozumiemy.

Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24.

Podczas MSPO Direct Action zaprezentuje m.in. bazę swojej oferty, czyli plate carriery (Hellcat, Bearcat, Spitfire oraz Spitfire MKII) wraz z dedykowanymi produktami – od różnego rodzaju ładownic i pouchy, poprzez flapy, cummerbundy, pasy, rękawy, chest rigi, apteczki po pasy nośne do broni  -  zapewniającymi szeroki wachlarz konfiguracji. W myśl filozofii „Individual-as-a-System" nasze rozwiązania umożliwiają skomponowanie zestawu dostosowanego do konkretnego zadania. A systemowe podejście do wyposażenia indywidualnego zaowocowało wysoką kompatybilnością poszczególnych elementów, co oznacza możliwość ich wzajemnej wymiany w wielu naszych produktach. Odwiedź nasze stoisko, a przekonasz się na własne oczy o wszechstronności naszego sprzętu.

Reklama
Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24
Rękawice taktyczne.
Rękawice taktyczne.
Autor. Adam Świerkowski/Defence24

Oprócz pokazów możliwości konfiguracji na stoisku Direct Action będzie można przekonać się na własnej skórze o najwyższej jakości wykonaniu produktów, poznać pełną ofertę marki oraz przyjrzeć się z bliska nowościom (m.in. plecak Halifax Small, torba Lysander MED oraz Rope Bag).

Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24.

Plecak Direct Action HALIFAX Small Backpack

Direct Action HALIFAX Small Backpack to kompaktowa i prostsza wersja modelu HALIFAX Medium. Użytkownicy polubią główną komorę o pojemności 18 litrów oraz szybki dostęp dzięki długiemu zamkowi YKK.

Miękkie wykończenie z weluru wewnątrz ułatwia montaż dodatkowych akcesoriów. Dodatkowo laserowo wycinany system modułowy kompatybilny z MOLLE/PALS na tylnej ściance umożliwia personalizację wyposażenia plecaka według indywidualnych potrzeb, czy upodobań.

Na zewnątrz znajdziesz dwie małe kieszenie zapinane na zamek (jedna z nich z wyściółką z weluru idealną na okulary) oraz rzep do personalizacji. Diagonalne kieszenie na zamek, daisy chain oraz system kompatybilny z MOLLE/PALS u dołu i po bokach zwiększają możliwości plecaka. Komfort - nawet przy pełnym obciążeniu plecaka - zapewniają szerokie, podszyte softshellem i wypełnione miękką pianką szelki.

Plecak Direct Action HALIFAX® Small Backpack.
Plecak Direct Action HALIFAX® Small Backpack.
Autor. Mateusz Multarzyński.

Direct Action HALIFAX Small Backpack - główne cechy:

 • 18-litrowa komora główna z długim zamkiem YKK
 • laserowo wycinany system modułowy kompatybilny z MOLLE/PALS wewnątrz (tylna ścianka) oraz na zewnątrz (po bokach i u dołu)
 • przystosowany do montażu systemu hydracyjnego
 • 4 zapinane na zamek kieszenie zewnętrzne, w tym kieszeń na okulary
 • szerokie szelki podszyte softshellem i wypełnione miękką pianką
 • daisy chain na przodzie

Direct Action HALIFAX Small Backpack - dane techniczne:

 • pojemność: 18 litrów;
 • masa: 1,208 kg;
 • wymiary: 49,5 x 34,5 x 22,5 cm
Plecak Direct Action HALIFAX® Small Backpack.
Plecak Direct Action HALIFAX® Small Backpack.
Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24.

Nerka medyczna Direct Action Lysander MED Waist Bag

Lysander MED Waist Bag to kompaktowa nerka o ergonomicznym kształcie, który pozwala na przenoszenie jej poniżej plate carriera, co ma szczególne znaczenie podczas działania w ciasnych przestrzeniach.

Główna kieszeń jest zamykana dwukierunkowym zamkiem, a jej wnętrze wyścielono miękkim rzepem, co daje dużą dowolność konfiguracji wyposażenia za pomocą dołączonych do zestawu taśm. Na klapie zamykającej naszyto dwie kieszenie: na nożyczki oraz na karty rannego TCCC.

Po bokach nerki oraz na jej spodzie dodano wycinany laserowo system kompatybilny z MOLLE/PALS, który umożliwia podpięcie dodatkowych kieszeni na opatrunki, stazy lub inny ekwipunek. U dołu znajduje się również shockcord, który pozwala na dopięcie dodatkowego wyposażenia.

Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24.

Direct Action Lysander MED Waist Bag - główne cechy:

 - łatwy dostęp do wnętrza (dwukierunkowy zamek)  - kompaktowe wymiary  - możliwość konfiguracji w zależności od potrzeb  - system kompatybilny z MOLLE/PALS oraz shockord umożliwiający dopięcie dodatkowego ekwipunku

Direct Action Lysander MED Waist Bag - dane techniczne:

 • masa 372 g,
 • wymiary: 28 x 14 x 14 cm,
 • obwód pasa: do 126 cm
Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24

Torba na linę Direct Action Rope Bag

Torba przeznaczona do działań taktycznych z wykorzystaniem indywidualnych lin zjazdowych, np. w czasie działań na budynku, jak i podczas desantu ze śmigłowca. Pomieści do 30 metrów indywidualnej liny zjazdowej.

Torbę wykonano z wytrzymałej Cordury 500D i wyposażono w regulowaną taśmę nośną umożliwiającą montaż do pasa lub do uprzęży zjazdowej. Dodatkową stabilizację torby zapewniają umieszczone z boku taśmy, którymi w komfortowy sposób można ją przypiąć do nogi.

Komora główna zapinana jest od góry na zamek, co ułatwia dostęp do wnętrza podczas układania liny, czyli tzw. klarowania. Otwór służący do wyciągania liny z torby wykonano z gumy, co zapewnia zarówno szybki dostęp, jak i płynną pracę liny. Na dnie torby umieszczono zapinaną na rzep pętlę, która opcjonalnie może służyć do zamocowania końca liny. Obok niej rozmieszczono trzy otwory techniczne zapewniające odpływ wody i drobnych zanieczyszczeń z wnętrza torby.

Direct Action Rope Bag - główne cechy:

 • trwałość i odporność na przetarcie - materiał Cordura 500D
 • możliwość montażu do pasa i do uprzęży zjazdowej
 • możliwość zapakowania do 30 m indywidualnej liny zjazdowej
 • szeroka możliwość regulacji zapewniająca dopasowanie i komfort

Direct Action Rope Bag - dane techniczne:

 • masa: 362 g
 • wymiary: 15 x 39 x 13 cm
Torba na linę Direct Action Rope Bag.
Torba na linę Direct Action Rope Bag.
Autor. Mateusz Multarzyński/Defence24.

Zapraszamy do Kielc w dniach 5-8 września, hala namiotowa, stoisko nr H-78.

Autor. Eintie M

Komentarze (1)

 1. Darek S.

  Od razu widać, że twórcy tej super marki, nigdy nie siedzieli nawet tygodnia w takim Bachmucie na pierwszej linii. Kamizelki są tworzone bardziej z myślą o tym, żeby mniej ważyły, taniej kosztowały, były wygodne na paradzie. Bo jeżeli chodzi o prawdziwą ochronę, to tym się już tak mocno nikt nie przejmował. Wystarczy że na testach, po strzeleniu w kamizelkę leżącą na piasku, uda się zatrzymać pocisk. Nikt nie martwi się tym, że te kamizelki chronią tylko niektóre fragmenty ciała, bardzo wybiórczo i zwykle pasują na żołnierzy tak jak kapoki na łajbach.