Przemysł obronny

Centrum Technologii Rozminowania

Autor. Centrum Technologii Rozminowania

Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Technologii Rozminowania, którego głównym celem będzie prowadzenia działań prorozwojowych w obszarze technologii rozminowania, w tym między innymi: identyfikacji, podejmowania, transportu i neutralizacji znalezionych min, niewypałów i niewybuchów.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

List podpisany został przez partnerów tworzących Centrum: Dyrektora Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej dr inż. Marcina Szczepaniaka, Dyrektora Technicznego Jakusz Sp. z o.o. Szymona Wincka, Wiceprezesa Zarządu AMZ Kutno S.A. Jarosława Stachowskiego, Wiceprezesa Zarządu Lubawa S.A. Krzysztofa Dędek i Dyrektora Naczelnego Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP - Sieć Badawcza Łukasiewicz Piotra Szynarczyka.

Funkcjonowanie Centrum, w oparciu o posiadany przez jego uczestników potencjał badawczo-rozwojowy oraz produkcyjny, pozwoli na opracowanie nowych kompleksowych rozwiązań wypracowanych na skutek połączenia sił partnerów Centrum w zakresie między innymi rozminowania, wspierając służby inżynieryjne i pirotechniczne.

Reklama

Realizacja rozminowywania to proces złożony z wielu operacji realizowanych przez służby odpowiedzialne za ich bezpieczne usunięcie. Wprowadzenie nowych technologii oraz rozwiązań do systemu oczyszczania z przedmiotów wybuchowych ma ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko służb przeprowadzających rozminowanie, ale także osób postronnych i infrastruktury.

Z dumą ogłaszamy partnerstwo i łączymy siły w celu poprawy bezpieczeństwa poprzez działania na rzecz rozminowywania. Dzięki tej współpracy, realizujemy nasze zamierzenia zapewnienia wkładu w bezpieczną przyszłość, w której wszyscy funkcjonujemy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze