Strona główna

MSPO: W Polsce powstanie centrum serwisowe dla rakiet RBS15

Strzelanie rakiet RBS15 z polskiego okrętu rakietowego typu Orkan
Fot. Saab

Szwedzki koncern Saab podpisał 6 września 2022 roku z polską spółką MESKO porozumienie o utworzeniu w Polsce centrum serwisowego dla rakiet przeciwokrętowych RBS15. W porozumieniu tym ustalono zasady prowadzenia w przyszłości szkolenia dla operatorów i personelu technicznego oraz sposób realizowania wsparcia technicznego i serwisowego pocisków rakietowych oraz systemów pokładowych.

W czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, szwedzki koncern Saab i polska spółka MESKO S.A. podpisały Porozumienie o Współpracy (MoU), dotyczące możliwości utworzenia w Polsce centrum serwisowego pocisków przeciwokrętowych RBS15. Celem porozumienia jest określenie warunków współpracy w zakresie ustanowienia zdolności do serwisowania RBS15, dzięki którym polski przemysł będzie w stanie zapewnić bezpośrednie wsparcie dla Marynarki Wojennej.

Porozumienie określa konkretne obszary współpracy, w tym między innymi szkolenia dla operatorów i personelu technicznego, wsparcie techniczne i serwisowe pocisków rakietowych oraz systemów pokładowych. Porozumienie obejmuje możliwość ustanowienia w Polsce Centrum Recertyfikacji, Serwisowania i Napraw RBS15.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.